نسخه آزمایشی
Menu

با حضور فرماندار کرمانشاه و بازرس ویژه استاندار برگزار گردید.

آیین غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل

به مناسبت فرا رسیدن هفته نکوداشت پدافندغیر عامل با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا با حضور بارزس ویژه استاندار، فرماندار، مدیر کل پدافند غیر عامل، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ،فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه های اجرایی و پرسنل هلال احمر و امداد و نجات برگزار گردید.

در این مراسم مرتضوی مدیرکل پدافند غیرعامل استان اظهار داشت: امروز به برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی آرمانهای انقلاب از مرزهای کشور عزیزمان فراتر رفته است و با وجود دشمنی 40 ساله مستکبرین به لطف الهی در بسیاری از حوزه ها در دنیا و منطقه پیشتاز هستیم و در حوزه های مختلفی همچون فناوری ، سلول های بنیادین و پزشکی و ... پیشرفتهای قابل توجهی به دست آورده ایم و این را مدیون خون شهیدان می باشیم و در حوزه نظامی نیز یکی از قدرتهای منطقه ای هستیم .

در ادامه حاج جعفر همتی بازرس ویژه استاندار شهدا را بانی آسایش امروز مردم دانسته و گفت: امروز امنیتی که در سراسر کشور وجود دارد را مدیون شهدا می دانیم و راه آنها باید به درستی ادامه یابد .

ایشان در ادامه افزود: پدافند غیرعامل در بسیاری از کشورها سابقه دیرینه ای دارد و کشورهای آمریکا، کره شمالی و روسیه در این موضوع سابقه 70 ساله دارند و در بسیاری از کشورها علاوه بر تقویت نیروی نظامی خود به مبحث پدافند غیرعامل نیز توجهی ویژه ای دارند . اگر کشوری پدافند غیرعامل را با پدافند عامل خود مکمل نماید آن کشور نفوذ ناپذیر خواهد شد .

 

بازرس ویژه استاندار در پایان صحبت های خود ادامه داد: در بحث پدافند غیرعامل در کشور کارهای زیادی انجام نشده است و باید در کلیه زیرساختها مصون سازی صورت گیرد. دشمن همیشه سعی میکند در موضوعات زیستی و سایبری ضربات خود را  بر ما وارد کند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دشمن را نباید دست کم گرفت و همیشه آماده بود و ما امیدواریم بحث پدافند غیرعامل جدی گرفته شود.

در ادامه حضار ضمن زیارت ، قرائت فاتحه و غبار روبی مزار شهدا با آرمانهای شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند.