نسخه آزمایشی
Menuبرگزاری نشست تخصصی پدافند سایبری با حضوردكتر كريمي معاون محترم توسعه مديريت ومنابع استانداري كرمانشاه

همایشی با عنوان " بررسی روش های نوین پدافند سایبری" با همکاری اداره کل پدافند غیر عامل، اداره کل ارتباطات وفن آوري اطلاعات  و به همت مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی برگزار شد.

در ابتدای این همایش دکتر منکرسی رئیس مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی و همچنین دکتر بهنیا مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان، طی سخناني به تبیین اهداف و اقدامات در حوزه دفاع سایبری پرداخته و هر کدام گزارشاتی ارائه دادند.

در ادامه مرتضوی، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمانشاه ضمن تبریک هفته وحدت وميلاد فرخنده رسول اكرم (ص) وفرزند برومندش امام جعفرصادق(ع) به تهدیدات نو ظهور اشاره و اظهار داشت: بعد از زمین، هوا، دریا و فضا یکی از عرصه هایی که امروزه دنیا را تهدید می کند عرصه سایبری است. كه هيچ گونه مرزي ندارد وتا کانون خانواده ها نيز نفوذ کرده است. لذا تأمين امنیت این حوزه به خصوص با پیشرفت تکنولوژی، در گرو دانش محور بودن آن است.     فن آوري ها در ذات خود يك دو گانگي اساسي دارند، از يك سو فرصتي براي تسهيل در زندگي انسان ها هستند و از ديگر سوي مي توانند در ذات خود تهديداتي را خلق كنند، دانش پدافند غير عامل مي تواند اين دوگانگي را با حذف تهديدات به فرصت تغيير دهد.

وی افزود: از مجموع هشت رویکرد اساسی تعریف شده در پدافند غیر عامل، بدليل فن آورانه بودن اين رويكردها،  پدافند سایبری به عنوان یکی از مهترین آنها و حائز اهمیت است.

مرتضوی در بخش دیگر سخنان خود تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه IT را مهم دانسته و بیان داشت: با آموزش نیروهای متخصص می توان امنیت ادارات و دستگاه را در حوزه پدافند سایبری تامین کرد.

دکتر کریمی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه نیز پدافند غیر عامل را موضوعی تاریخی دانسته که از دیرباز، مخصوصاً از جنگ جهانی دوم به بعد، همواره مورد توجه ملت ها بوده است.