Menu

اخبار

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان اسلام آباد غرب


دومین جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان اسلام آباد غرب در مورخ 96/5/18 ساعت نه صبح با ریاست معاون سیاسی محترم این شهرستان و با حضور مدیرکل محترم پدافند غیر عامل استان کرمانشاه و سایر مسئولان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد، در این جلسه به بررسی دوازده مصوبه که توسط کارگروه پدافند غیر عامل این شهرستان تدوین شده پرداختند

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان  اسلام آباد غرب با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استان جناب آقای رشیدی و معاون سیاسی محترم شهرستان جناب آقای عبدی و سایر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد.

جناب آقای عبدی معاون سیاسی اسلام آباد غرب ضمن مؤثر و مفید خواندن این‌گونه گردهمایی‌ها ، گفت: موفقیت پدافند غیرعامل درگرو هماهنگی‌ها و همکاری‌های همه‌ی نهادها، دستگاه‌ها و مردم است.

آقای عبدی افزود: همه باید باهم‌افزایی در برگزاری این گردهمایی‌ها تلاش کنیم تا درخور شأن استان  و شهرستان برگزار گردد.

وی افزود : اداره کل پدافند غیرعامل تمامی دستگاه‌هایی که در این راستا در حال فعالیت و تلاش هستند را موردتوجه خود قرار داده است.

کیومرث رشیدی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دانستن اصول و مبانی پدافند غیر عامل بسیار مهم و ضروری است و بر همه ما لازم است که با اصول و مبانی پدافند غیر عامل آشنایی داشته باشیم و با اجرا و رعایت آنها در مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان و کاهش خسارتهای  ناشی از تهدیدات که منشأ انسانی دارند از آن استفاده نمائیم.

ایشان همچنان پدافند غیر عامل را مشابه دیپلماسی دانست و اذعان نمود که پدافند غیر عامل باید کنترل واکنشی داشته باشد به طوری که در زندگی روزه مره خللی ایجاد نشود و این مهم باعث افزایش سطح ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیرت بحران خواهد شد

 وی با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل از اعضای شورا خواست تا با اعتقاد و باور عملی و بر اساس مصوبات شورای پدافند غیرعامل شهرستان، اهداف و برنامه ها را به پیش ببرند.