نسخه آزمایشی
Menuحضور مدیرکل پدافند غیر عامل استان در جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ثلاث باباجانی

در این جلسه که با حضور فرماندار و اعضای شورای پدافند غیر عامل شهرستان برگزار شد، غلامرضا مرتضوی به همراه زارعی، معاون اداره کل پدافند غیر عامل و جمعی از کارشناسان این اداره کل حضور پیدا کرده و از اقدامات این شهرستان در حوزه پدافند غیر عامل آگاه گردید.

یدالله شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در ابتدا گزارشی از اقدامات شهرستان در مورد پدافند غیر عامل ارائه داده و با بیان مشکلات و کمبودها، مسئولین پدافند غیر عامل استان را در جریان عملکرد چند ماهه اخیر این فرمانداری قرار داد.

در ادامه مرتضوی با اشاره به درپیش رو بودن هفته پدافند غیر عامل خواستار تدوین و برنامه ریزی برای اجرای مطلوب برنامه های این هفته شد. وی برگزاری همایش ها، رزمایش ها، مسابقات، آموزش و فرهنگ سازی و مواردی از این دست را در زمره اقدامات ادارات در هفته پدافند غیر عامل قرار داد.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان در ادامه این نشست به بیان تفاوت های مدیریت بحران با پدافند غیر عامل پرداخت و لزوم مقاوم سازی و رعایت مبحث 21 مقررات ملی ساختمان، افزایش بهره وری کارگروه های پ.غ.ع، مقاومت فعال در مواجه با تهدیدات دشمنان، تهیه مولد های اضطراری برق و دوگانه سوز نمودن تاسیسات خبازی ها وهمچنین رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل را در طرحهای جامع شهری و استانی را از مهمترین اهداف پدافند غیر عامل برشمرد.

وی افزود: هدف از تدابیر پدافند غیرعامل در کشور را صیانت از مردم، حفاظت از زیر ساخت ها و منابع ملی و تداوم چرخه فعالیت های ضروری و در واقع تکمیل چرخه دفاع غیر نظامی برشمرد و فعالیت های این حوزه را همیشگی، مستمر و مداوم دانست تا به محض وقوع هر حادثه ای آمادگی و برنامه سریع مقابله با بحران داشته باشند.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم ترین تهدیدها را، تهدیدات سایبری دانست و از کارمندان خواست مراقب آنتی ویروس ها و برخی نرم افزاری خارجی باشند و حدالمقدور از نسخه ایرانی آنها استفاده کنند.
وی آموزش و فرهنگ سازی را از اولویت ها و اهداف اساسی پدافند غیر عامل دانسته و به گسترش آن از سوی تمامی دستگاه ها تاکید داشت.

در پایان این سفر نیز از فرمانداری دو شهر زلزله زده سرپل ذهاب و دالاهو نیز بازدید میدانی به عمل آمد.