نسخه آزمایشی
Menu

همزمان با هفته پدافند غیر عامل و با حضور شهردار کرمانشاه رونمایی شد.

رونمایی از سیستم CBRNE مخاطرات شیمیایی غرب کشور

در ایام هفته پدافند غیر عامل از جدیدترین خودروی سازمان آتش نشانی برای استفاده در زمان بروز مخاطرات شیمیایی و پرتوی توسط شهردار کرمانشاه و اداره کل پدافند غیر عامل استانداری رونمایی و مورد بهره برداری قرار گرفت. 

به نقل از ایمنا، سرشت و اهمیت تهدیدات و مخاطرات شیمیایی بیولوژیک، رادیولوژیک و هسته‌ای یا CBRNE به گونه‌ای است که رسیدگی به آن‌ها نیازمند توجه و برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ دستگاه‌های گوناگون امنیتی اطلاعاتی، ضدتروریستی، نهادهای مدیریت امور اضطراری، سازمان‌های مقابله با بحران، نهادهای بهداشتی، تغذیه، کشاورزی و مراجع مرتبط دیگر است.

غلامرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در رابطه با این سیستم اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره مهارت‌افزایی مدیران و کارشناسان سازمان‌های امدادی همچون آتش‌نشانی، اورژانس، هلال احمر و پلیس جهت شناسایی، مدیریت و مقابله با حوادث و تهدیدات حوزه شیمیایی، زیستی، پرتوی، هسته‌ای و انفجاری cbrne  در کشور است.

رضایی گفت: رویدادهای این چنینی جنبه‌های گوناگونی دارند که غفلت از هر یک از آن‌ها می‌تواند موجب پیامدهای ناگوار و زیانباری شود؛ با در نظر گرفتن این نکته که پیامدهای یک حمله یا حادثه CBRNE می‌تواند بسیار گسترده، مخرب و تضعیف‌کننده باشد آمادگی در برابر وقوع احتمالی این حوادث اهمیت حیاتی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و سوق‌الجیشی استان کرمانشاه، با هماهنگی سعید طلوعی، شهردار کلانشهر کرمانشاه و خسرو عیسائیان، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار کرمانشاه و مدیرکل پدافند غیرعامل استان یک تیم هشت نفره از پرسنل سازمان به مدت هفت روز به مشهد اعزام و تحت آموزش قرار گرفتند تا در زمان لزوم نسبت به امدادرسانی اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با اشاره به آغاز هفته پدافند غیرعامل، گفت: با حضور طلوعی، شهردار، عیسائیان، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار کرمانشاه و زارعی، معاون پدافند غیرعامل استان در محل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه از این سیستم و تجهیزات مربوطه رونمایی شد.