نسخه آزمایشی
Menuنشست بزرگ رابطین پدافند غیر عامل استان کرمانشاه

اولین نشست مسئولان و رابطین پدافند غیرعامل کلیه دستگاههای اجرایی استان  موسسات دولتی و عمومی ،نهادها و مراکز نظامی ،انتظامی و امنیتی سطح استان  در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید .

در ابتدای این نشست، مرتضوی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه، حماسه پرشور پیاده روی اربعین حسینی را به عنوان بزرگترین مانور اجتماعی، سیاسی و هویتی و نماد مقاومت، پایداری و ثبات اعتقادی دانست. وی بازگشایی مرز خسروی و تلاش های انجام شده در سطوح ملی و استانی و همچنین میهمان نوازی مردم شریف استان به زائرین حسینی و تلاش مسئولین مرتبط در مهیا نمودن امکانات مورد نیاز که موجبات رضایت و خوشنودی مردم و تثبیت و توسعه استان بعنوان دروازه دیرین سفر به عتبات عالیات در عراق را تبریک گفت.

وی همچنین در ادامه هفته نکوداشت پدافند غیرعامل را که از تاریخ هشتم لغایت چهاردهم آبان می باشد تبریک گفته و با بیان اینکه شعار محوری هفته پدافند غیر عامل سال جاری، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید می باشد، مهمترین اهداف نکوداشت هفته پدافندغیرعامل را تبیین و تشریح حوزه های فعالیت و کارکردهای پدافند غیر عامل و ضرورت فرهنگ سازی و فراگیر شدن کارکردها و دستاوردهای پدافند غیرعامل با گفتمان سازی عمومی و تخصصی و نهادینه سازی آن در سطح جامعه بیان نمود.

مرتضوی در ادامه به خلاصه از برنامه های هفته پدافندغیرعامل توسط دستگاههای اجرایی استان اشاره نمود. وی به صدا در آوردن زنگ پایداری در تمامی مدارس سطح استان، اجرای تئاتر با موضوع پدافند سایبری توسط کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، تجدید میثاق با آرمان های شهدا وگلباران مزار شهدا، برگزاری کارگاه های آموزشی در 14 واحد دانشگاه های پیام نور سطح استان، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، اجرای 5 رزمایش در حوزه های سایبری، انرژی و زیستی شامل حوزه های بانکی ، مخابرات، طرح پاسخ در شرایط اضطرار با محوریت پتروشیمی، مقاومت و تاب آوری در شرایط اضطرار در حوزه نفتی و سلامت دام، اجرای 5 همایش در حوزه های پدافند اقتصادی با رویکرد رونق تولید، کشاورزی و امنیت غذایی، همایش زیستی با رویکرد کشاورزی، همایش مباحث 21 مقررات ملی ساختمان را از جمله این برنامه ها عنوان نمود.

غلامرضا مرتضوی ادامه داد:  پدافند غیرعامل در مباحثی همچون مسائلزیستی، اقتصادی،سایبری، امنیتی و ... ارتباط دارد و حوزه فعالیت آن کشوری است.وی افزود: از موضوعات اولویت دار پدافند غیرعامل بحث آموزش و فرهنگ سازی، سطح بندی مراکز مهم، حیاتی و حساس و صیانت از مردم و تداوم چرخه زندگی روزمره آنها می باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل در ادامه بیانات خود اضافه کرد: با پیگیری های بعمل آمده تمامی مراکز ثقل، حساس، مهم، بیمارستان ها و ایستگاه های پمپاژآب به مولد های اضطراری برق تجهیز شده اند. وی افزود: جایگزینی سامانه گندزدایی تاسیسات آب شرب با گاز کلر به سامانه های نوین و ایمن الکترولیز نمک طعام در راستای اهداف پدافندی در چهار مرکز پر تراکم جمعیتی صورت پذیرفته است.

ایشان در ادامه سخنان خود بیان نمودند: کشور ایران به دلیل اصول و آرمان های استکبار ستیزی و موقعیت ژئوپلتیک و ژئو استراتژیک همواره از اهداف  دشمنان بوده و کشور امریکا سرآمد این دشمنی است.

وی در پایان اتخاذ رویکرد مقاومت فعال در مواجه با تروریسم اقتصادی و بهره گیری از ظرفیت های بیشمار داخلی برای رفع نیاز های اساسی کشو مهمترین و کوبنده ترین پاسخ به دشمنان دانستند.