نسخه آزمایشی
Menu

دکتر الهی تبار در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان:

هفته پدافندغیرعامل، بهانه ای برای اعلام فعالیت ها وسیاست های حوزه پدافند

دومین جلسه شورای پدافند غیر عامل استان به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، غلامرضا مرتضوی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری توضیحاتی در خصوص برگزاری هفته پدافند غیر عامل در آبان ماه سال جاری ارائه نمود. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه از بازگشایی مرز خسروی به عنوان تحقق یکی از مطالبات بزرگ مردم استان یاد کرد و  ابراز امیدواری نمود که مردم کرمانشاه میزبانی شایسته برای مهیمانان و زائران اربعین حسینی باشند.

 

الهی تبار در شورای پدافند غیرعامل استان با تاکید بر مبحث آموزش در پیشگیری و کنترل بهداشت در ایام اربعین حسینی افزود: برای آموزش عمومی ورود در فضای مجازی و استفاده از سازمان های مردم نهاد بسیار موثر است.

 

بازگشایی مرز خسروی به عنوان قدیمی ترین مرز ارتباط با کربلا، حاصل نگاه رهبری، اهتمام دولت و تلاش وزیر کشور و مسئولان و مدیریت ارشد استان بود امیدواریم این اقدام در مسیر تعالی فرهنگ ما و اثرگذاری در همه ابعاد باشد.

 

در مراسم اربعین موضوعاتی نیاز به پیش بینی دارد. یکی از چالشهای ما مبحث زیستی است و نیاز است که به آن پرداخته شود. در ایام اربعین برای آموزش پیشگیری از بیماری ها و مخاطرات بهداشتی حتما ورود رسانه ای به خصوص در فضای مجازی داشته باشید.

 

هفته پدافندغیرعامل، بهانه ای برای اعلام فعالیت ها وسیاست های حوزه پدافند است.همچنین با اطلاع رسانی به مردم میتوان میزان آشنایی عمومی با حوزه پدافند غیرعامل را هم سنجش کرد. علاوه براین میطلبد که برنامه های هفته پدافند با مشارکت عمومی همراه باشد.

 

در حوزه بهداشت محیطی، از سازمان های مردم نهاد و ظرفیت های مردمی استفاده کنیدو آموزشهای لازم داده شود. از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در بحث بهداشت و مشارکت در اقدامات بهداشتی بهره ببرید.

 

رویدادبزرگی در استان اتفاق افتاده است. بازگشایی مرز اربعین یکی از مطالبات بزرگ مردم در کنار ارتقای شاخص های اقتصادی و اجتماعی بوده است. پس از تحقق کلان شهر شدن کرمانشاه و گشایش  ۵مرز رسمی در استان، راه اندازی راه آهن و قطار همچنین مدیریت زلزله، کارهای خوبی در استان انجام شد و مدیریت سیل نیز با مشارکت مردم انجام شد

 

بازگشایی مرز خسروی در اربعین نیز مورد مطالبه مردم بود که با تجربه ای که وجود دارد امیدواریم میزبانان خوبی برای زائران و میهمانان حسینی باشیم.

#اربعین_حسینی

#هفته_پدافند_غیر_عامل