نسخه آزمایشی
Menu

با حضور استاندار محترم برگزار گردید.

ویدئو کنفرانس شورای پدافند غیر عامل استان کرمانشاه و وزارت کشور

دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در جلسه شورای پدافند غیرعامل وزارت کشور كه به صورت ویدئو کنفرانس با یازده استانداري از جمله استان كرمانشاه و با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و سایر مقامات مسئول در سالن جلسات وزارت کشور برگزار گردید، اظهار داشت: کرمانشاه الگوی موفق مدیریت بحران در کشور است.

دكتر ذوالفقاری با اشاره به تلاش های قابل تحسین استاندار کرمانشاه در خصوص مدیریت بحران های اخیر بيان داشت: از تلاش هاي مهندس بازوند تقدير و تشكر مي كنم، زيرا استاندار كرمانشاه و همكاران ايشان هم در مديريت بحران( زلزله و سيل) و هم در مراسم اربعین حسینی و هم در اداره امور جاری استان الحمدولله موفق عمل كرده  و صاحب تجارب زیادی هستند و بايد بگوئيم کرمانشاه الگوی موفق مدیریت بحران در کشور است.

وي تصريح كرد: ضمن خسته نباشيد به مهندس بازوند انشاءا... ايشان از همكاران خود در كرمانشاه بخواهند كه اين تجارب موفق را مدون نموده و به وزارت كشور ارسال نمايند و ما آمادگی داریم با همکاری سردار جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل و همکاران ایشان با برگزاري همایشی در کرمانشاه، تلاش كنيم تا تمام كشور از اين تجربیات ارزشمند که در صحنه عمل بدست آمده بهره مند شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اظهار داشت: بدون ترديد با مدون و انتقال آن سطح کیفی این مسائل در كشور ارتقاء خواهد ياقت.

در ادامه اين ويدئو كنفرانس مهندس بازوند استاندار كرمانشاه نيز گفت: در کرمانشاه هفت رزمایش از جمله؛ سه رزمایش در حوزه های سایبری نیروگاه ها، مخابرات و بانک ها و همچنین دو رزمایش نيز در حوزه انرژی و یک رزمایش هم در حوزه سلامت برگزار شده است.

وي با اشاره به فعالیت های استان كرمانشاه در این حوزه افزود: براي برگزاري پنج همایش در حوزه پدافند غیر عامل بخصوص در حوزه های سایبری، اقتصادی، زیستی و همچنین مصون سازی شبکه دولت هزینه ای بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که در حال انجام است.

مهندس بازوند با اشاره به سوابق اخیر استان در زمينه زلزله، سیل و اربعین حسینی ادامه داد: با توجه به اينكه مجموعه مديريتي استان کرمانشاه در سنوات گذشته در خصوص مديريت بحران و از جمله زلزله بزرگ هفت و سه دهم ریشتری، سیل و همچنين با در نظر داشتن مسائل امنیتی در بحث اربعین حسینی در خسروی صاحب تجارب زيادي شده لذا آمادگي كامل در استان وجود دارد كه این تجارب به كشور منتقل شود.

وي بيان داشت: اين تجارب كه جزء خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید محسوب مي شود استان كرمانشاه قادر شده در یک انسجام ملی این تهدید جدی را تبدیل به فرصت کند لذا هر گونه آمادگي كامل براي انتقال اين تجارب به مرکز و سایر استان های کشور در كرمانشاه وجود دارد.

در این ارتباط تصویری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید، علاوه بر استاندار محترم و معاونین ایشان،مرتضوی مدیرکل پدافند غیر عامل و  روسای کارگروه های دوازده گانه پدافند غیر عامل نیز حضور داشتند.