Menu

بیش از 400 فیلم در کرمانشاه اکران می‌شود.

آغاز جشنواره "فیلم سبز" از 18 شهریور بیش از 400 فیلم در کرمانشاه اکران می‌شود.


دبیر جشنواره فیلم سبز در استان کرمانشاه با اشاره به برپایی این جشنواره در کرمانشاه از 18 تا 24 شهریور، گفت: بیش از 400 فیلم با موضوع محیط زیست در مدت یک هفته در کرمانشاه اکران خواهد شد.

شهرام نادری در نشست خبری كه 14 شهريورماه  برگزار شد اظهار کرد: ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز از 18 تا 24 شهریور همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 وی محل برگزاری این جشنواره در شهر کرمانشاه را سینما فرهنگ عنوان کرد و افزود: فیلم های این جشنواره علاوه بر کرمانشاه در چهار شهرستان کنگاور، سنقر، جوانرود و دالاهو نیز اکران خواهد شد.

 دبیر استانی جشنواره فیلم سبز در کرمانشاه با اشاره به اینکه بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره در مرکز ارسال شده، تاکید کرد: حدود 400 اثر پذیرفته شده و در مدت یک هفته اکران خواهند شد.

 وی ادامه داد: ساعت اکران فیلم‌ها نیز هر روز از هشت صبح تا 23 شب خواهد بود و هر سانس نیز حدود 1.5 تا دو ساعت است.

 به گفته نادری در زمان برپایی جشنواره هر سه سالن سینما فرهنگ در اختیار جشنواره خواهد بود و در کنار اکران فیلم، برنامه‌های جانبی نظیر کارگاه‌هی آموزشی نیز در نظر گرفته شده است.

 وی خاطرنشان کرد: تلاش کرده ایم مخاطبان جشنواره از همه اقشار جامعه باشند و به همین دلیل هر روز را به یکی از اقشار از جمله بازنشستگان، هیات‌های ورزشی، بسیجیان، مدیران HSE صنایع و... اختصاص داده ایم.

 دبیر استانی جشنواره فیلم سبز در کرمانشاه یادآور شد: برای جذب بیشتر مخاطبان، هر روز دو سانس از فیلم های روی پرده سینما نیز به صورت رایگان اکران خواهد شد.

 نادری از جشنواره فیلم سبز به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی و زیست محیطی کشور یاد کرد و گفت: هدف از این جشنواره حساس کردن مردم نسبت به معضلات زیست محیطی است که امروز همه ما با آن مواجه هستیم.

 وی ادامه داد: امسال محوریت اصلی جشنواره فیلم سبز، اقتصاد سبز خواهد بود.