نسخه آزمایشی
Menu

سمن ها برای اشتغال معتادان بهبود یافته تلاش کنند

سمن ها برای اشتغال معتادان بهبود یافته تلاش کنند


سمن ها برای اشتغال معتادان بهبود یافته تلاش کنند کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با تاکید بر تقویت مشارکت های مردمی در ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته گفت: سمن ها (سازمان های مردم نهاد) برای اشتغال معتادان بهبود یافته تلاش کنند

به گزارش ایرنا ، علیرضا گودرزی روز یکشنبه در نشست مشارکت های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر که در استانداری برگزار شد ، افزود: سازمان های مردم نهاد بر تمرکز بر تغییر نگرش و تغییر ذهنیت جامعه به معتادان، می توانند زمینه بازگشت این افراد به جامعه را فراهم کنند.
وی اظهار داشت: حفظ اشتغال موجود و توقف رشد بیکاری، نیاز به تلاش همگانی دارد چرا که اشتغالزایی تنها با بودجه و اعتبار ایجاد نمی شود.
وی با بیان اینکه نباید پروژه های اشتغالزا با معطلی چند ماهه روبرو شوند ، تاکید کرد: در استانی که وضعیت مناسبی در آمار بیکاران ندارد، برخی کارشناسان با تنگ نظری مانع اشتغالزایی می شوند.
گودرزی در ادامه با تاکید بر افزایش اعتماد جامعه به معتادان بهبود یافته و بکارگیری آنها در مراکز کار تصریح کرد: توسعه و تقویت مشارکت های مردمی در ایجاد اشتغال و بکارگیری بهبود یافتگان اعتیاد، نیاز امروز استان است.
وی گفت: متاسفانه معتادان پس از مدتی با طرد شدگی از سوی خانواده و اجتماع کارتن خواب شده و پس از بهبودی نیز پذیرش جامعه را نمی بینند. تغییر این ذهنیت و نگرش در جامعه کار سمن ها و سازمانهای مردم نهاد است. 
در این نشست، سمن ها و انجمن های فعال در زمینه بهبود معتادان استان با ارائه گزارشی از اقدام های خود به بیان کمبودها و مشکلات موجود پرداختند.
تعداد سمن های استان کرمانشاه در دولت یازدهم از حدود پنج هزار مورد به 12 هزار و 500 مورد رسیده که رشد قابل ملاحظه‌ای است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 632 روستا است.