نسخه آزمایشی
Menu

30 داروخانه "شبانه روزی" در نوروز فعال است مشکلی در تامین دارو نداریم

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: 30 داروخانه "شبانه روزی" در نوروز فعال است مشکلی در تامین دارو نداریم


مدیر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از فعالیت 30 داروخانه شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.

دکتر حسین رضاپور مدير دارو معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه با اشاره به وجود 226 داروخانه در سطح استان، گفت: از این تعداد 30 داروخانه بصورت شبانه روزی فعال هستند.

 وی تصریح کرد: از مجموع 30 داروخانه شبانه روزی استان، 18 داروخانه در کرمانشاه و 12 داروخانه در سایر شهرستان ها فعال هستند.

 رضاپور تاکید کرد: طبق قانون در ایام تعطیلات به جز در موارد خاص، تنها داروخانه های شبانه روزی حق فعالیت دارند.

وی افزود: در همین راستا در ایام تعطیلات نوروز نیز تنها داروخانه های شبانه روزی استان فعال خواهند بود.

رضاپور با اشاره به وجود داروخانه شبانه روزی در تمام شهرستان ها، گفت: تنها ثلاث باباجانی و کرندغرب فاقد داروخانه شبانه روزی هستند که مقرر شده دو داروخانه روزانه بصورت یک روز در میان کشیک داشته باشند و شبکه بهداشت آنها نیز که دارای داروخانه است تامین دارو در شب را پوشش می‌دهد.

 این مسئول یادآور شد: به تمام روسای شبکه های بهداشت اعلام کرده ایم چنانچه احساس می‌کنند داروخانه شبانه روزی کفاف نیاز آنها را نمی‌دهد از فعالیت یک داروخانه معین در کنار آن استفاده كنند.

 مدیر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین با اشاره به زلزله اخیر استان، گفت: وقوع زلزله باعث شد حجم زیادی دارو به استان ارسال شود و هم اکنون ذخیره مناسب دارو داريم.

رضاپور تاکید کرد: در همین راستا بیماران استان هیچ نگرانی بابت تامین دارو در ایام تعطیلات نوروز نداشته باشند.

 وی یادآور شد: هم اکنون کمبودی در زمینه داروی خاص در استان وجود ندارد، مگر در مورد برخی داروها این کمبود به شکل کشوری باشد که در آن صورت به تبع در استان نیز کمبود آن دارو محسوس خواهد بود.

 

 این مسئول از کشیک شرکت های پخش دارو در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و افزود: در تعطیلات داروخانه های شبانه روزی در زمینه تامین دارو مشکل نخواهند داشت.