Menu

95 درصد جمعیت استان پرونده "سلامت الکترونیک" دارند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه : 95 درصد جمعیت استان پرونده "سلامت الکترونیک" دارند.


معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه و رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای 95 درصد جمعیت استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا در مراسم روز "بهورز" که روز 12 شهريور برگزار شد، با اشاره به وجود 1502 فارغ‌التحصيل بهورزی در استان، گفت: از این تعداد 1195 بهورز در 668 خانه بهداشت استان مشغول کار هستند.

وی به جمعیت یک میلیون و 952 هزار نفری استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: از این تعداد 483 هزار نفر جمعیت روستایی استان را تشکیل می دهند که تحت پوشش بهورزان قرار دارند.

شکیبا با بیان اینکه وضعیت سلامت در روستاها به مراتب بهتر از حاشیه شهرهاست، گفت: این نشان از عملکرد مطلوب بهورزان در روستاها دارد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اجرای طرح "پزشک خانواده" روستایی را مهم‌ترین وظیفه بهورزان عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اجرای خوب این طرح در روستاها موجب شده تا پیگیر ابلاغ و اجرای نسخه شهری آن باشیم.

وی با اشاره به اختصاص 61 میلیارد تومان اعتبار برای طرح پزشک خانواده روستایی در سال گذشته، گفت: در سال جاری تا به امروز 6.7 میلیارد تومان در این زمینه اختصاص یافته و امیدواریم در نیمه دوم سال این تخصیص اعتبارات افزایش یابد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه از تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای 95 درصد جمعیت استان خبر داد و اظهار کرد:  این سامانه در ابتدا با مشکلات فراوانی همراه بود، اما خوشبختانه طی دو سال گذشته تا حدی مشکلات آن رفع شده است.

وی با بیان اینکه در 43 درصد واحدهای بهداشتی  روستایی استان پرونده سلامت الکترونیک وجود ندارد، گفت: این واحدها پنج درصد جمعیت روستایی استان را تحت پوشش دارند.

شکیبا با تاکید بر اینکه عدم استفاده از سامانه سلامت الکترونیک به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، گفت: تنها به شرط اینکه دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد و یا برنامه در سامانه بارگذاری نشده باشد، امکان استفاده از پرونده کاغذی وجود دارد،در غیراینصورت پرونده کاغذی قابل قبول نیست.

 شکیبا از همه بهورزان خواست تا آموزش های لازم در زمینه استفاده از سیستم سامانه سلامت الکترونیک را فرابگیرند تا پرونده کاغذی برای بیماران کنار گذاشته شود.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت بازسازی و بهسازی خانه ها و مراکز بهداشتی استان، گفت: به هیچ عنوان قابل قبول نیست که مرکز بهداشتی ساختمان فرسوده داشته باشد و با توجه به اعتبارات موجود در این زمینه، باید کار بهسازی یا بازسازی آن صورت گیرد.

وی از اختصاص 191 میلیارد تومان اعتبار در زمینه بهسازی و بازسازی مراکز بهداشت استان در راستای طرح تحول سلامت خبر داد.

شکیبا افزود: در این زمینه اجرای 300 پروژه عمرانی در دستور کار است که هم اکنون عملیات اجرایی 190 پروژه در حال انجام است.

در پایان این مراسم از بهورزان نمونه استان با اهدای هدایایی تقدیر شد.