نسخه آزمایشی
Menu

موفقیت در مبارزه با معضلات اجتماعی نیازمند افزایش اختیارات مدیران استانی است / توسعه ورزش کرمانشاه را به عنوان یک اولویت دنبال می کنیم.

موفقیت در مبارزه با معضلات اجتماعی نیازمند افزایش اختیارات مدیران استانی است / توسعه ورزش کرمانشاه را به عنوان یک اولویت دنبال می کنیم.


استاندار كرمانشاه گفت: موفقیت در مبارزه با معضلات اجتماعی نیازمند افزایش اختیارات مدیران استانی است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس بازوند صبح امروز در نشست کارگروه اجتماعی استان که با حضور دکتر رستم وندی معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد؛ اظهار داشت؛دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور مباحث اجتماعی را با یک حساسیت ویژه و به عنوان یک اولویت اصلی دنبال می کنند.

وي اظهار داشت: عدم توفیق در مبازره با آسیب های اجتماعی می تواند کشور را با یک بحران جدی روبرو کند.

وي تصريح كرد: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت با یک درایت و دور اندیشی و با یک عزم جدی در عرصه مقابله و کاهش معضلات اجتماعی ورود کرده اند.

مقام ارشد استان خاطرنشان ساخت: برای اولین بار، دولت تدبیر و امید موضوع بازسازی روحی و روانی زلزله زدگان را با نگاهی ویژه دنبال می کند و این فعالیت های ارزشمند با محوریت مجموعه بهزیستی به ریاست دکتر محسنی بندپی و دانشگاه علوم پزشکی دنبال می شود.

مهندس بازوند ادامه داد: یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد نشاط اجتماعی با استفاده از پتانسیل های موجود در حوزه های فرهنگ، هنر و ورزش است.

وي گفت: ورزش یکی از حوزه هایی که می تواند به کاهش آسیب های حوزه اجتماعی کمک کند.

استاندار كرمانشاه افزود: مدیریت ارشد استان با نگاهی ویژه توسعه حوزه ورزش را دنبال می کند و در زمینه تقویت زیرساخت های این بخش از کمک دولت استفاده می کنیم.

وي بيان داشت: 116 میلیارد تومان وام ازدواج در ۴ ماهه ابتدای سال پرداخت شده و بانک ها با شتاب مناسبی این وام را در اختیار زوج های جوان قرار می دهند.

مهندس بازوند گفت: استان کرمانشاه دارای یک مرکزیت اقتصادی و فرهنگی در منطقه است و متاسفانه بخش مهمی از بیکاران وحاشیه نشین های این استان ها به کرمانشاه سرازیر می شوند.

مقام عالي استان تاكيد كرد: حل مشکلات اجتماعی و حاشیه نشینی مستلزم افزایش اختیارات مدیرانی استانی است و وزارتخانه ها باید این اختیارات را واگذار کنند.

وي افزود: حوزه آسیب های اجتماعی باید دارای یک ردیف اعتبار ملی باشد تا با استفاده از این منابع بتوان مشکلات این حوزه را حل کنند‌.

وي اظهار داشت: شرایط ویژه کرمانشاه ایجاب می کند به عنوان یک استان پايلوت در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شود.