Menu

پاوه دومین شهر بدون "متکدی" کشور می‌شود.

پاوه دومین شهر بدون "متکدی" کشور می‌شود.


مدیرعامل موسسه خیریه مردم نهاد "صلاح‌الدین ایوبی" پاوه گفت: شهر پاوه به زودی بعد از تبریز دومین شهر بدون متکدی ایران خواهد شد.

اقبال لطفي پور مدير عامل موسسه خيريه مردم نهاد صلاح الدين ايوبي پاوه گفت :به زودی و حداکثر ظرف یک یا دو ماه آینده پاوه رسما به عنوان دومین شهر بدون متکدی کشور شناخته خواهد شد و مراسمی در این خصوص برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه موسسه مردم نهاد صلاح‌الدین ایوبی بیش از پنج سال است که به صورت مستمر روی این موضوع کار می‌کند، ادامه داد: در همین راستا بازدیدی هم از شهر تبریز داشتیم و از تجربیات این شهر استفاده کرديم.

مدیرعامل موسسه خیریه مردم نهاد "صلاح‌الدین ایوبی" پاوه معتقد است، هم اکنون بیش از 95 درصد از متکدیان شهر پاوه دیگر فعالیتی ندارند.

لطفی‌پور با بیات اینکه در این راستا با خیرین و افراد فرهنگی شهر پاوه هماهنگی‌هایی صورت گرفته است، تاکید کرد: قرار شده با کمک خیرین نیازهای مالی فقرا تامین شود و اگر کسی نیاز مالی داشت فقط به موسسه خیریه برای کمک مراجعه کند و در سطح شهر تکدی گری نداشته باشيم.

وی از برخورد با افراد غیرنیازمند که اقدام به تکدی گری کنند هم خبر داد و عنوان کرد: این طرح با همکاری امام جمعه، نیروی انتظامی، شهرداری و شورای شهر پاوه اجرايي شده .

مدیرعامل موسسه خیریه مردم نهاد "صلاح‌الدین ایوبی" یادآوری کرد: ظرف یک یا دو ماه آینده و پس از اینکه روند قانونی کار تمام شد، با نصب بنر در شهر و برگزاری مراسمی، پاوه را به عنوان دومین شهر بدون متکدی کشور معرفی خواهیم کرد.