نسخه آزمایشی
Menu

نشست زنان كارآفرين و تعاونگر استان به رياست مهندس بازوند استاندار كرمانشاه برگزار شد.

جلسه (34)

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت اشتغال زنان، گفت: هم اکنون یک پنچم بیکاران استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

هوشنگ بازوند در جلسه روز يكشنبه مورخ 17 شهریور اشتغال بانوان استان کرمانشاه، هدف اصلی تلاش‌های اقتصادی در استان را افزایش درآمد سرانه مردم دانست و افزود: برای تحقق این هدف نیازمند اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری در استان هستیم.

وی با بیان اینکه کرمانشاه استانی ثروتمند و با ظرفیت های بسیار بویژه در بخش گردشگری است، گفت: برای ایجاد اشتغال و ثروت در استان باید مشکل را با کمک همین جمعیت دو میلیون نفری استان حل کنیم و چشممان به خارج از کرمانشاه نباشد.

استاندار کرمانشاه معتقد است با رفع مشکل بیکاری، سایر مشکلات مانند نرخ تورم، آسیب‌های اجتماعی و ... نیز تا حد قابل توجهی مرتفع خواهد شد.

بازوند با تقدیر از عملکرد تیم اقتصادی استان گفت: نتیجه این عملکرد را می‌توان در بهبود شاخص‌های اقتصادی مانند کنترل نرخ تورم، کاهش نرخ بیکاری و ...  مشاهده کرد.

وی یکی از اولویت های تیم اقتصادی استان را بهبود فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری اعلام کرد و یادآور شد: کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باید مشکلات در این حوزه ها را با جزئیات و دسته‌بندی شده به مسئولین استان گزارش دهند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در نظر گرفته شده، گفت: اگرچه باید تسهیلات کم بهره در اختیار کارآفرینان گذاشت اما نباید آنها را به پول های رایگان (تسهیلات بلاعوض) وصل کنیم.

بازوند در ادامه بر لزوم توجه به اشتغال و کارآفرینان بانوان و تسهیل شرایط برای آنها تاکید کرد و افزود: هم اکنون یک پنجم بیکاران کرمانشاه را بانوان تشکیل می‌دهند.

استاندار کرمانشاه خواستار تعیین یک نماینده از میان زنان کارآفرینان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای انعکاس مشکلات آنها شد و گفت: جلسات اشتغال و سرمایه‌گذاری بانوان نیز باید هر سه ماه یکبار برگزار شود.

بازوند بر توجه ویژه به اشتغال و حضور زنان در بدنه مدیریتی استان هم تاکید کرد و افزود: هریک از فرمانداران باید یک معاون زن داشته باشند که این کار اکنون در شش فرمانداری استان انجام شده است.

 

بازوند اشاره‌ای هم به بازگشایی مرز خسروی و نتایج آن برای کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری استان داشت و ادامه داد: باید در ایام اربعین پتانسیل‌های صنایع دستی و گردشگری استان را برای زوار به نمایش بگذاریم.

 تا انتخابات