نسخه آزمایشی
Menu

برگزاري دوازدهمين كنفرانس تخصصي حقوق كودك در استان كرمانشاه

كنفرانس تخصصي حقوق كودك

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، راه‌اندازی خانه کودک و همچنین کلینیک حقوق کودک را یکی از نیازهای کرمانشاه دانست و از مسئولان استان خواست مقدمات راه‌اندازی آن را فراهم کنند.

محمود عباسی روز پنجشنبه در دوازدهمین دوره کنفرانس تخصصی حقوق کودک در سرسرای شهدای دولت استانداری، خانه کودک را پایگاهی برای حمایت از حقوق کودکان دانست و افزود: این خانه یکی از نیازهای کودکان کرمانشاهی است و از شهرداری و شورای اسلامی شهر درخواست می‌کنیم برای راه‌اندازی خانه کودک اقدام کنند.

او گفت: در کنار خانه کودک نیازمند ایجاد کلینیک حقوق کودک نیز در استان هستیم که تاکنون در سطح کشور در ۹ استان کلینیک راه‌اندازی شده و در کرمانشاه هم در نظر داریم با بهره‌گیری از حقوقدانان و اساتید دانشگاه این کلینیک را راه‌اندازی کنیم.

او بر همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید این آسیب‌ها را مدیریت کنیم و در این راه از مشارکت مردم و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بهره گرفت.

وی همچنین با اشاره به بازدید خود از مجتمع ویژه اطفال، گفت: کرمانشاه در این زمینه جزء استان‌های پیشرو است و جای قدردانی دارد.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه کودکان نیاز به حمایت جدی و ویژه دارند، گفت: باید آسیب‌های اجتماعی حوزه کودک را با نگاه فرابخشی و مشارکت همه بخش‌ها از جمله سازمانهای مردم نهاد مدیریت کرد

وی با تاکید بر اینکه پدیده‌های اجتماعی و فرهنگی را باید با همین نگاه مدیریت کرد، افزود: با آموزش، مشاوره و کار فرهنگی می‌توانیم دنیای بهتری برای کودکان بسازیم و آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور کنیم.

عباسی به آمار کودکان بازمانده از تحصیل در کشور نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ۲ درصد از کودکان ما براساس آمارها امروز از تحصیل بازمانده اند این نرخ را بسیار بالا و سنگین دانست و تاکید کرد که برای مدیریت این حوزه باید گام‌های اساسی برداریم.

 

او سازمان های مردم نهاد را در راستای کمک به کاهش آسیب‌ها بهترین همکار و بازوی اجرایی دولت دانست و افزود: نگاه ما به سمن‌ها مشارکتی است و معتقدیم سمن‌ها بهتر از مدیران اجرایی می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را مدیریت کنند و باید کار را به آنها سپرد.تا انتخابات