۰۱ شهریور ۱۳۹۸
ویژگی بارز شهیدان رجایی و باهنر، اخلاق مداری است.
کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو در مسجد جامع امام شافعی ریجاب طی سخنانی در جمع نمازگزاران جمعه اظهار داشت: رجایی و باهنر در مدیریت اجرایی و سیاست ورزی، حرکت بر مدار اخلاق را سرلوحه کار خویش قرار دادند. شهید رجایی در برابر هتاکی های بنی صدر ذره ای از جاده انصاف خارج نشد و لذا اگر یکی از ویژگی های برجسته این دو شهید والامقام را اخلاق مداری بدانیم، ره به خطا نرفته ایم. فرماندار دالاهو در ادامه سخنان خود با اشاره به فلسفه وجودی نامگذاری هفته دولت گفت: با تاسی به سیره این دو بزرگوار، ما شانی بجز نوکری به مردم نداریم و به این شان خود نیز افتخار می کنیم. وی ضمن سپاس از ماموستا منوچهر صادقی امام جمعه محترم به تبیین و تشریح اقدامات عمرانی و زیرساختی در دست اجرای حوزه شهرستان پرداخت و از همراهی و کمک آحاد مردم ریجاب در برگزاری با شکوه جشنواره ملی میوه های بهشتی تقدیر و تشکر نمود.
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
سومین جشنواره ملی کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین
این روزها شهرستان دالاهو شاهد برگزاری مراسم و جشنواره های مختلف بوده که با استقبال کم نظیر مردم علی الخصوص جوانان مواجه گردیده اند. بازسازی واقعه غدیرخم به مناسبت عید غدیر در شهرکرند توسط سپاه پاسداران و همراهی مدیران ادارات ذیربط، برگزاری جشنواره ملی میوه های بهشتی که با حضور هزاران نفر از اقصی نقاط کشور در ریجاب برگزار گردید و اینک شهرستان دالاهو می رود تا  سومین جشنواره ملی کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین را در تاریخ ۹۸/۵/۳۱ و  ۹۸/۶/۱ با حضور بزرگان موسیقی ایران میزبان باشد. محل برگزاری این جشنواره خانه تنبور- روستای بانزلانی- بخش گهواره می باشد. درراستای هرچه با شکوه تر برگزار نمودن این جشنواره  راس ساعت ۸ صبح امروز چهار شنبه ۳۰ مرداد ۹۸ آخرین جلسه برنامه ریزی در این زمینه در محل فرمانداری با حضور مدیران ذیربط  به ریاست کرم محمدی فرماندار دالاهو تشکیل شدودر پایان تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
۲۹ مرداد ۱۳۹۸
کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو در جشنواره ملی میوه های بهشتی که در منطقه تفریحی شالان-ریجاب برگزار گردید طی سخنانی بیان داشت: چشمه ها و آبشارهای چشم و دل نواز، طبیعت بکر وزیبا، آثار تاریخی چندین هزارساله، باغ های رنگارنگ و علی الخصوص وجود مردمانی خونگرم و میهمان نواز، ریجاب را به بهشت سینه ستبر ایران اسلامی مبدل کرده است. وی در ادامه بیان داشت: سال گذشته بیش از 220 میلیارد تومان از محل فروش انجیر، گردو، زیتون، سیب و سایر محصولات باغی در حوزه شهرستان دالاهو در آمد کسب شده است.  کرم محمدی انجیر ریجاب را منحصر به فرد دانست و گفت: سال گذشته 5 تن انجیر به کشور فرانسه صادر شده و امسال این میزان به 20 تن افزایش خواهد یافت. بیش از سه هزار نفر از اقصی نقاط کشور در بازدید از جشنواره ملی میوه های بهشتی-ریجاب شرکت کردند. آقایان محسنی بندپی استاندار تهران، مهندس سالاری معاون عمرانی و الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه از جمله بازدید کنندگان این جشنواره بودند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۸
محل برگزاری جشنواره: شهرستان دالاهو- شهرریجاب- منطقه گردشگری شالان
کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو به اتفاق جمعی از مدیران شهرستان با حضور در محل برگزاری جشنواره میوه های بهشتی از غرفه های برپا شده در حاشیه این جشنواره بازدید و با غرفه داران به گفتگو نشست. تمامی محصولات عرضه شده در این نمایشگاه اعم از انجیر، انگور، گردو، زیتون، عسل‌ و . . . جملگی حاصل دست رنج اهالی دالاهو خصوصا ریجاب و حومه است.