۲۴ دی ۱۳۹۹
فرماندار شهرستان دالاهو: وضعیت آبی شهرستان،نتیجه همکاری آگاهانه و احساس مسئولیت مردم و فداکاری مجموعه ی بهداشت و درمان است ================ نوزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان دالاهو صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۲۴ با حضور اعضا و در فرمانداری دالاهو برگزار گردید. در این جلسه آقای مهندس شاهمرادی گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان و اقدامات انجام شده ارائه نمود. سپس روسای آموزش و پرورش مناطق کرند و گهواره در خصوص دستورالعمل های صادره در وضعیت آبی و در حوزه آموزش و پرورش مطالبی بیان نمودند. کرم محمدی فرماندار دالاهو در این جلسه، بیان داشت : 🔹طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه شهرستان دالاهو به بهترین وجه ممکن اجرا گردید و مردم موثرترین نقش را در اجرای صحیح این طرح عهده دار بودند. 🔹 میزان بستری های شهرستان در آذر ماه ۱۶ نفر بوده و با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ۲۴روز گذشته این میزان به ۴ نفر کاهش پیدا کرده است. 🔹 تعدا فوتی های آذر ماه شهرستان ۶ مورد بوده، اما در دی ماه این تعداد به ۲ نفر کاهش پیدا کردده است. 🔹در جریان این طرح مجموعه بهداشت و درمان با همکاری سایر دستگاهها به ویژه بسیج سپاه شهرستان دالاهو،غربالگری را در مورد تعداد ۳۱۹۱ نفر در قالب ۶۳۵۳ خانوار انجام داده اند. 🔹اهتمام مردم و فداکاری مجموعه ادارات ذیربط بویژه شبکه بهداشت و درمان و بسیج سپاه پاسداران دالاهو وضعیت شهرستان را از زرد به آبی تغییر داده است به طور حتم تداوم این وضعیت به میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط همگان بستگی دارد. 🔹تغییر وضعیت شهرستان کاملا شکننده بوده و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آنرا دستخوش تغییرات می نماید 🔹تیم های نظارتی مشخص شده، مکلف به بازرسی میدانی و نظارت دقیق بر نحوه رعایت دستورالعمل های ابلاغی هستند.
۲۴ دی ۱۳۹۹
فرماندار شهرستان دالاهو: 22 دیماه درتاریخ فرهنگ وهنر استان کرمانشاه ماندگار شد ========================= کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: برای ثبت ملی دالاهو بعنوان شهر تنبور در سه سطح شهرستانی،استانی و ملی اقدامات و پیگیری ها توام با هماهنگی و همدلی دنبال گردید. درسطح شهرستانی مجموعه فرمانداری،شوراهای اسلامی شهرهای کرند وگهواره،شهرداران این دوشهر هنرمندان منطقه که آوازه جهانی دارندو اداره میراث با تمام وجود پای کار بودند. درسطح استانی جناب آقای مهندس بازوند استاندارمحترم،هم معاون سابق سیاسی جناب الهی تبار و هم جناب آقای خوش اقبال معاون محترم فعلی سیاسی و امنبتی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نقش خود را به بهترین وجه ممکن ایفا نمودند. درسطح و عرصه ملی جناب آقای دکتر بخشی پور نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی با تلاش ها و رایزنی های موثر و تذکرات مکرر و ملاقات ها و مکاتبات متعدد با مقامات و مسئولان وزارت میراث،زمینه این توفیق را فراهم نمودند. محمدی درادامه افزود: ثبت ملی دالاهو بعنوان شهر تنبور، محصول یک کار تیمی در این سه سطح است.وی با اشاره به نقش مردم بیان داشت: تشویق ها و ترغیب های آحاد مردم و علی الخصوص هنرمندان شریف و همراهی های اصحاب فرهنگ وهنر و رسانه و فضای مجازی، موتور محرکه مجموعه دست اندرکاران و پیگیری کنندگان بود. کرم محمدی درپایان گفت: از همه کسانی که در تحقق این آرزوی دیرینه کمک و همراهی کرده اند و به ویژه آقایان مهندس بازوند استاندار،دکتر بخشی پور نماینده مردم درخانه ملت و خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.حضور استاندار محترم و نماینده محترم مردم درمجلس در مراسم اهدای لوح،بیانگر ارزش و احترام آنان برای مردم شهرستان بوده و سخنرانی آقای بازوند در این مراسم و بازگویی ویژگی ها و ایثارگری های ساکنان شرافتمند شهرستان دالاهو، تحسین مقامات و حضار را درپی داشت. وی در خاتمه اظهارداشت: این توفیق تنها به دالاهو نشینان تعلق ندارد بلکه مایه خوشحالی همه هنرمندان و آحاد مردم عزیز استان شده است.هر نقطه ای از سینه ستبر ایران اسلامی موفقیتی کسب کند، همگان را مسرور خواهد کرد. امیدواریم با همدلی و تلاش همه فرهنگ دوستان استان و منطقه، این اقدام گامی به سوی ثبت جهانی دالاهو بعنوان شهر تنبور باشد.
۱۳ دی ۱۳۹۹
🔹فرماندار دالاهو : نیل به سمت استفاده از ظرفیت های حمایتی بیمه در شهرستان باید در اولویت مدیران دستگاههای ذیربط قرار گیرد =============== ششمین جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان دالاهو در روز شنبه مورخ ۹۹/۱۰/۱۳ با حضور اعضای ستاد و به ریاست کرم محمدی فرماندار دالاهو در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه ابتدا امامی معاون عمرانی فرماندار ، با توجه به آغاز فصل زمستان مباحثی را پیرامون حوزه کاری هر کدام از ادارات مطرح و بر اجرای تاکید نمودند. سپس تعدادی از مدیران عضو ستاد گزارشی از عملکرد واقدامات انجام شده در حیطه کاری خود را ارائه کردند. سپس محمدی فرماندارشهرستان گفت: هنر ما بعنوان اعضای ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آن است که تمام توان خود را بکار ببریم تا از وقوع بحران پیشگیری کنیم و اگر هم بحرانی به وقوع پیوست، میزان خسارات و دامنه آنرا به حداقل برسانیم.این مهم می تواند با پیش بینی و پیشگیری و داشتن برنامه از پیش طراحی شده،محقق گردد. وی در ادامه بیان داشت: حادثه خبر نمی کند.صنعت بیمه ظرفیت خوبی است و لازم است چتر این صنعت را در شهرستان گسترش دهیم تا در صورت وقوع حوادث،خسارت دیدگان پشتوانه داشته باشند.
۱۳ دی ۱۳۹۹
در دالاهو صورت گرفت: زنگ مقاومت درسالگردعروج سردارمقاومت ================== در اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی،صبح روز شنبه سیزدهم دیماه زنگ مقاومت در مدرسه حاجر شهر کرند نواخته شد. در این مراسم که با حضور کرم محمدی فرماندار، سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه پاسداران وجمعی از مدیران شهرستان برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین ساداتی امام جمعه محترم طی سخنانی به تشریح ویژگی های اخلاقی و رفتاری و عملکرد سردار جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: او با داشتن مسئولیت های مهم ،فردی متواضع بود و برای همه مردم ارزش و احترام قائل بود.وی درادامه افزود: شهادت این سردار بزرگ اگر چه بسیار سنگین است اما مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی کماکان ادامه خواهد یافت. غبار روبی مزار شهدای والامقام روستای هلته برنامه دیگری بود که با حضور مدیران مورد بحث انجام پذیرفت.
گزارش تصویری (آرشیو)
فرماندار
آب و هوای دالاهو