نسخه آزمایشی
۰۴ خرداد ۱۳۹۸
برای اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ریزی
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست حیدری فرماندار دالاهو و با حضور اعضاء به منظور برنامه ریزی براي اوقات فراغت دانش آموزان در محل سالن فرمانداری برگزار گردید و برای این موضوع تصمیم گیری شد.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اعتبار مورد نیاز برای پروژه بهسازی برق ریجاب تامین شده است.
حیدری فرماندار شهرستان دالاهو ضمن تشکر از تلاشها و برنامه ریزی مدیران اداره برق؛ ابراز امیدواری کرد همه مدیران شهرستان در راستای افزایش سطح خدمات رسانی به شهروندان کوشا بوده و افزود اداره برق شهرستان در این زمینه با تشخیص درست و برآورده ساختن مطالبات شهروندان در مسیر خدمت به مردم حرکت می کند و انتظار دارد اعضای محترم شورای اسلامی شهر باجلب مشارکت شهروندان نهایت همکاری را با دستگاههاي خدمت رسان داشته باشند.
۰۲ خرداد ۱۳۹۸
خدمات دامپزشکی با سلامت و امنیت غذایی پیوند دارد/اقتصاد مردم شهرستان دالاهو بر پایه کشاورزی و دامداری است و حفظ سرمایه دامی شهرستان نیازمند نظارت و کنترل بیشتری است.
دیدار اميد حاج محمدی مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با حیدری فرماندار شهرستان دالاهو. در اين دیدار پیرامون افزایش اعتبارات مورد نیاز اداره دامپزشکی شهرستان و مبارزه با بیماریها به منظور حفظ و صیانت از دامپروری بعنوان یک سرمایه مولد بحث و گفتگو شد. شهرستان دالاهو دارای ۳۱ درصد جمعیت عشایر استان میباشد که با نگهداری ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار دام سبک و ۵هزار تا ۵هزار و 500 راس دام سنگین از قطبهای مهم دامپروری بحساب می اید. فرماندار دالاهو اظهار داشتند: خدمات دامپزشکی با سلامت و امنیت غذایی پیوند دارد، وی در ادامه به اهمیت فعالیت های دامپزشکی و نقش آن را در سلامت عمومی و پیشگیری از بروز بیماری ها تاکید کرد و گفت: اقتصاد مردم شهرستان دالاهو بر پایه کشاورزی و دامداری است و حفظ سرمایه دامی شهرستان نیازمند نظارت و کنترل بیشتری است. مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه بیشترین خسارات به حوزه دامپروری در زلزله اخیر مربوط به این شهرستان بود، گفت:  لازم است از نظر امکانات، تجهیزات و نیرو در راستای تامین سلامت دام و فرآورده های دامی و جلوگیری از ورود و شیوع بیماری ها تقویت شوند. حاج محمدی  افزود: دامپزشکی کار سخت و طاقت فرسایی است و از این جهت که با سلامت و امنیت غذایی جامعه ارتباط دارد بسیار مهم و خطیر است همچنین  با توجه به اینکه حدود 30 درصد دام عشایر استان در این شهرستان مستقر هستند، خواستار مساعدت بیشتر در زمینه تخصیص اعتبارات تملکی(پوشش بهداشتی دامپزشکی) به دامپزشکی شهرستان دالاهو شد. بیش از  50 درصد دام های شهرستان دالاهو به صورت رایگان در برابر بیماری آبله و شاربن و حدود 10 در صد در برابر بیماری لمپی اسکین واکسینه شده اند و با خرید 300 لیتر سم حدود 90 درصد دام و جایگاه دام علیه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو سمپاشی شدند.
۰۲ خرداد ۱۳۹۸
ایجاد اشتغال خرد روستایی و تاثیراتی که در رونق تولید و شکوفایی اقتصادی دارد
نشست دهیاران بخش گهواره با هدف ایجاد تعامل بهتر و بیشتر در زمینه ایجاد اشتغال خرد روستایی در این نشست در خصوص حضور و نقش زنان در اقتصاد خانوارهای روستایی و اثرات آن در رفع محرومیت زدایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها و به تبع آن تاثیراتی که در ایجاد رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور بر جای می گذارد توضیحات و راهنماییهای لازم ارائه گردید و سپس راههای دست یابی به این مهم به صورت کلی تشریح شد. بر تشکیل صندوقهای خرد توسط زنان روستایی جهت ایجاد خوداتکایی و رفع نیازهای آموزشی و بهبود وضعیت معیشت تاکید فراوان گردید. در این نشست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشدار گهواره و کارشناس امور بانوان حضور داشتند.
اخبار (آرشیو)

آب و هوای دالاهو