نسخه آزمایشیبیش از چهار هزار نفر از مرز خسروی عازم عراق شدند


فرماندار قصرشیرین گفت: چهار هزار و ۴۲ نفر از ابتدای بازگشایی مرز خسروی (۱۵ شهریور ماه امسال) تا روز گذشته (دوشنبه) از طریق مرز رسمی خسروی به عراق عزیمت کرده‌اند.

مرادعلی تاتار روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از زائرانی که در این مدت از خسروی عازم عراق شده اند یک هزار و ۳۴۷ تن از طریق همین مسیر به کشور بازگشته اند.

وی همچنین از آمادگی ۱۰۰ درصدی شهرستان قصرشیرین برای استقبال از زائران اربعین حسینی خبر داد.

تاتار عنوان کرد: با تلاش های صورت گرفته هم اکنون تردد زائران به صورت روان در جریان است و هیچ نگرانی امنیتی و مشکل رفاهی نداریم.

وی گفت: از یک ماه قبل با تاکید وزیر کشور، ستاد اربعین و قرارگاه اربعین در قصرشیرین مستقر شد و تمام شرایط و زیرساخت‌های لازم برای تردد زوار آماده شده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هم اکنون ۱۱۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت ۴۵ هزار دستگاه خودرو برای خدمات رسانی به زائران اربعین آماده است و همچنین جاده های منتهی به شهرستان و جاده قصرشیرین به خسروی نیز مشکلی ندارد.

او ادامه داد: هم اکنون تمام دستگاه های عضو ستاد اربعین در قصرشیرین مستقر شده اند و آمادگی ۱۰۰ درصدی استقبال از زائران اربعین را داریم.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق مطرح بوده که بعد از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین جهت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.  اوقات شرعی
آب و هوا