نسخه آزمایشیکارگاه گلیم بافی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در شهرستان هرسین افتتاح شد.


فرماندار هرسين : گلیم میراث ارزشمند مادران هرسینی است و با تلاشهای انجام شده نگاره های گلیم هرسین ثبت جغرافیایی شده اند و در سطح جهانی نیز در سازمان یونسکو ثبت شده است

 

 طی مراسمی با حضور امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین ، دکتر شهرام فرجی بنیان گذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان و جمعی از مسئولین یک واحد کارگاه گلیم بافی در شهر هرسین افتتاح شد.

فرماندار شهرستان هرسین در این مراسم از تمامی کسانی که در ثبت ملی ، توسعه و برند کردن گلیم هرسین نقش داشتند تقدیر کرد و طی سخنانی اظهار داشت : امروز روز خاصی است ، کارگاه گلیم بافی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان اولین مجموعه ای است که بصورت حرفه ای در صادرات بین المللی و تجاری سازی گلیم هرسین نقش مهمی را ایفاد میکند.

به گفته شاه آبادی : بنیاد مذکور ثبت جهانی گلیم هرسین را تثبیت میکند.

امیر شاه آبادی ادامه داد : گلیم میراث ارزشمند مادران هرسینی است و با تلاشهای انجام شده نگاره های گلیم هرسین ثبت جغرافیایی شده اند و در سطح جهانی نیز در سازمان یونسکو ثبت شده است.

به گفته فرماندار هرسین : ثبت 42 کارگاه گلیم بافی ، آموزش بیش از 5000 بافنده ، ثبت جهانی نقوش و نگاره های گلیم هرسین و ثبت ملی گلیم هرسین از مهمترین اقداماتی است که برای جهانی شدن گلیم هرسین و معرفی شهرستان هرسین بعنوان شهر گلیم جهان انجام شده است.

بنیاد نیکوکاری دست های مهربان از تاریخ 1386/07/23 در قالب 14 شعبه فعالیت خود را در زمینه حمایت جامع و کامل از نیازمندان جامعه از جمله زنان بی سرپرست در ایران اسلامی آغاز نموده است و پیش از این اقداماتی از قبیل اهدای پک های کمک معیشتی و پک های تحصیلی کامل را در شهرستان هرسین و روستاهای اطراف آن به سرانجام رسانده است

 

 اوقات شرعی
آب و هوای هرسین