نسخه آزمایشی
Menuابراز نگرانی فرماندار هرسین از برگزاری تجمعات پر خطر در این شهرستان


فرماندار هرسین در جلسه ستاد مدیریت کرونا از برگزاری تجمعات پر خطر، مجالس ترحیم و عروسی در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش‌پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه، عبداله کنجوریان بیان داشت : علیرغم هشدارهای گسترده متاسفانه روند برگزاری مراسمات پرخطر منجر به تجمع در شهرهای هرسین و بیستون رو به افزایش است.

وی همچنین ادامه داد : تابوی رودر وایسی ، سنتی بودن منطقه و فضای عشایری شهرستان هرسین و همچنین دعوت صاحبان مجالس عزا و عروسی ، باعث شده مردم خود را ملزم به حضور در تجمعات بدانند و این موضوع بعنوان یک آسیب مهم و جدی در شهرستان هرسین تلقی میشود. 

فرماندار شهرستان هرسین افزود : چاپ اعلامیه ، وجود کانالهای اطلاع رسانی فاتحه خوانی و فعالیت گسترده قاریان مجالس عزا به شدت گرفتن تجمعات پر خطر در این شهرستان افزوده است.

کنجوریان همچنین از تعطیلی صحن زیارتگاه های مذهبی این شهرستان خبر داد و افزود : صحن های امامزاده مهدی (ع) و امامزاده باقر (ع) شهرهای هرسین و بیستون بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا در پنجشنبه آخر سال تعطیل می باشد.

در این جلسه همچنین با موافقت کلیه ی اعضا مقرر گردید با کارکنان دستگاههای اجرایی که در تجمعات پر خطر شرکت میکنند برخورد قانونی بعمل آید.

کنجوریان ابراز داشت : در صورت ادامه مراسمات و تجمعات پرخطر و عدم توجه به هشدارها ، اقدامات پیشگیرانه ای در روزهای پایانی سال در شهرستان هرسین بویژه در حوزه اصناف اتخاذ خواهد شد.

عبادالله کنجوریان در ادامه سخنانش بر مدیریت استرس کرونا در بین خانواده ها تاکید کرد و اظهار داشت : ترس از ابتلا به کرونا یا عدم رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی توسط عده ای از مردم ، اضطراب و استرس در میان خانواده ها و سایر مردم را تشدید میکند و در این راستا والدین میبایست کودکان خود را مورد توجه ویژه قرار دهند.

کنجوریان در بخش دیگری از سخنانش از مردم خواست به منظور حفظ سلامت خود و عزیزانشان ضمن استفاده از ماسک از اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند خرید نکنند.