نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

اجراي مطلوب طرح محله و خانواده محور سبب قطع زنجيره انتقال كرونا مي شود/ بسيج همواره تهديدها را به فرصت تبديل كرده است/ با مشاركت اجتماعي و همدلي از بحران كرونا عبور مي كنيم


استاندار كرمانشاه گفت: براي اجراي مطلوب طرح محله و خانواده محور " شهيد حاج قاسم سليماني" همكاري و هماهنگي بين بخشي انجام شده و با همدلي، همراهي و مشاركت مطلوب مردم براي قطع زنجيره انتقال كرونا تلاش خواهيم كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه با کرونا در آستانه اجرای گسترده طرح محله و خانواده محور "شهيد حاج قاسم سليماني" كه امروز (30 آبان) در سالن شهداي دولت برگزار شد؛ اظهار داشت: سپاه، مراکز و خانه هاي بهداشت، هلال احمر، شهرداري، بسیج، معتمدین محله، اعضای شورای شهر و روستا، خیرین و سمن ها در اجراي اين طرح مشاركت مي كنند.

وي افزود: جلب مشاركت اجتماعي با بهره گيري از كمك بسيج، داوطلبان مردمي و هماهنگي بين بخشي مي تواند در تحقق اهداف بسيار موثر باشد به گونه اي كه با انجام تست هاي گسترده و سريع، بيماريابي فعال، قرنطينه و رهگيري هوشمند مي توانيم كاهش بستري ها و فوتي ها را درآينده داشته باشيم و پوشش حمايتي براي گروههاي در معرض خطر شكل بگيرد.

نماينده عالي دولت هدف از اجراي طرح را كه از 19 آبان در كرمانشاه به صورت پايلوت شروع شد، تبديل هر خانه به يك پايگاه سلامت ذكر كرد و گفت: اين طرح مشترك با همكاري سازمان بسيج مستعضفين با رويكرد مديريت و كنترل اپيدمي در تمامي شهرستانها نيز آغاز مي شود و فرمانداران، مسوولين شبكه بهداشت، فرمانده سپاه شهرستان در كنار داوطلبان مردمي امكان ارائه خدمت بيشتر به مردم را فراهم مي كنند.

بازوند به اقدامات انجام شده براي كنترل و قطع زنجيره كرونا اشاره داشت و گفت: در كنار فعاليت هاي انجام شده براي فاصله گذاری اجتماعی، آموزش، غربالگری، خدمات بهداشتی و درمانی در اين طرح سامانه های هوشمند مدیریت بیماری کرونا نيز بكار گرفته مي شود و مشاركت خانواده ها در طرح محله و خانواده محور ضرورت دارد.

استاندار كرمانشاه اجراي این برنامه را منجربه افزایش سرمایه اجتماعی دانست و گفت: قرارگاه ها در تمامي شهرستانها تشكيل شده است و انتظار داريم هماهنگي بين بخشي مطلوبي شكل گيرد تا با توجه به اطلاعات دریافتی افراد مبتلا به کرونا براي قرنطینه خانگی شناسايي، هدايت و حمايت شوند.

مقام ارشد استان اظهار داشت: بسیج همیشه در واقع در ۴۱ انقلاب توانسته تهدیدها را به فرصت تبدیل كند و

زمانی که حضرت امام (ره) دستور ارتش بیست میلیونی را داد، در آن زمان هم تهدیدی در جنگ داشتیم و تبدیل به فرصت شد و امروز هم همزمان با آغاز هفته بسيج همه مردم همدل و همراه بسيج خواهند شد تا از اين بحران عبور كنيم.

 

وي پيش بيني آماده سازي مهمانسراهاي ادارات را نيز براي ارائه خدمات به افرادي كه امكان قرنطينه در منزل ندارند به عنوان ديگر اقدام مهم براي قطع زنجيره كرونا ذكر كرد و تصريح كرد: ممکن است نیازي هم نداشته باشیم ولی اگر نیاز باشد امکانات ادارات را در اختیار مردم قرار خواهیم داد و نزدیکترین مهمانسراها به محله ها برای قرنطینه در نظر گرفته می شود.

بازوند در ادامه خاطرنشان ساخت: پس از تشخيص افراد مبتلا، قرنطينه و ارائه خدمات بهداشتي و درماني، توسط نهادهاي حمايتي مانند كميته امداد، بهزيستي، بسيج و ستاد اجرايي فرمان امام (ره) از خانواده هاي نيازمند و اقشار آسيب ديده از كرونا حمايت مي شود.