نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

از ظرفيت هاي توليدي استان براي ساخت و ساز مناطق زلزله زده استفاده شود

استاندار كرمانشاه گفت: بايد از ظرفيت هاي توليدي استان براي ساخت و ساز مناطق زلزله زده استفاده شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان تاكيد كرد: بانک های عامل در مناطق زلزله‌زده بايد تا روز بیستم اسفند کار عقد قرارداد و تکمیل پرونده های پرداخت تسهیلات را پیگیری کنند.

وي اظهار داشت: با حمایت‌های دولت و بنیاد مسکن یک بازار پنج هزار میلیارد تومانی برای ساخت و ساز در مناطق زلزله زده استان ایجاد شده است كه تولیدکنندگان و تجار مصالح و امور ساختمانی استان باید ضمن کمک به هم استانی های زلزله زده، از این بازار برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند.

وي بيان داشت: بازار فروش مصالح و خدمات حوزه ساخت و ساز در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده میتواند واحد‌های اقتصادی این حوزه را از رکود خارج نموده و احیاء کند.‌

استاندار كرمانشاه گفت: هر هفته ۶۰۰ اسکلت از واحد‌های روستایی برپا می‌شود كه دستگاه های مربوطه باید به گونه ای مدیریت کنند که مصالح ساختمانی لازم برای تکمیل آن در بازار داخل استان تامین شود.

مهندس بازوند افزود: در روز یکشنبه هیئت محترم دولت مصوبه بسیار خوبی تصویب کرد که به موجب آن کمک های بلاعوض، عمرانی و تسهیلات در مجموع ۲۸۴۹ میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده اختصاص یابد لذا دستگاه ها هرچه سریعتر تدابیر لازم را برای جذب به موقع و هزینه کرد صحیح این اعتبارات اتخاذ نمایند.

وي گفت: بر اساس رصد دقیقی که انجام شده است از میان خانواده هایی که بعد از زلزله صاحب فرزند شده اند حدود ۳۶۰ خانواده بدون‌کانکس مانده اند به آنها پیشنهاد دادیم که در هتل‌های قصرشیرین با هزینه دولت مستقر شوند، اما تمایلی از خود نشان ندادند. بنیاد مسکن به گونه ای عمل کند که نهایتا تا قبل از پایان بهمن ماه هیچ خانواده دارای نوزادی بدون ‌کانکس نباشد.اوقات شرعی
آب و هوا