نسخه آزمایشی
Menu

آدینه همدلی و همراهی/ بیماران چشم انتظار حضور اهداکنندگان خون هستند

استاندار کرمانشاه: برای عبور از کرونا نیازمند انسجام، وفاق و همراهی هستیم/ در پویش مردمی اهدای خون فعالانه مشارکت کنیم


استاندار کرمانشاه ظهر امروز ( جمعه ۳۰ آبان) با حضور در پایگاه انتقال خون در پویش مردمی اهدای خون شرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» که امروز برای اهدا خون به پایگاه انتقال خون کرمانشاه مراجعه کرد، در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی این پویش مردمی در پی کاهش ذخایر خونی و فرآورده‌های آن سبب شد مردم همه پای کار بیایند و به همنوعان کمک کنند.

وی افزود: با شیوع گسترده کرونا و کاهش میزان اهدای خون، کمبود ذخایر را مانند همه کشورها داریم اما از مردم تقاضا دارم با نوع دوستی برای نجات زندگی همنوعان مشارکت فعالانه ای در این پویش  داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه به محیط کاملاً امن و ایمن پایگاه های انتقال خون برای حضور اهداء کنندگان مستمر و جدید اشاره کرد و گفت: امروز با حضور در این محیط اعلام می کنم که پایگاهها به لحاظ رعایت پروتکل ها، کلیه استانداردهای بهداشتی را دارا می باشند و منتظر هدیه مردم برای نجات زندگی نیازمندان به این فراورده ها هستند.

بازوند، تشکیل کمپین های مردمی را برای اهدای خون اقدامی مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت:  مردم ما را در این امر یاری کنند زیرا برای عبور از کرونا نیازمند همدلی، وفاق و همراهی هستیم و  همنوعی که جانش به قطرات خون اهدا کنندگان بستگی دار منتظر هدیه‌ای از جنس نوع دوستی و از طرف هموطنان است. 

رییس ستاد کرونا استان گفت: در شرایطی قرار داریم که با کمبود خون مواجه هستیم و برای انسجام ملی همه باید پای کار بیایند و در اهدای خون شرکت کنند.