نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

بازنشستگان استان داراي مشاور استاندار در امور بازنشستگي خواهند شد/ اجراي طرح گرمسيري به عنوان طرحي ماندگار در تاريخ جمهوري اسلامي ثبت مي شود


استاندار كرمانشاه گفت: موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگي بحث بسيار مهم و خوبي است زيرا با اجراي اين موضوع، بازنشستگان عزيز بهتر مي توانند نظرات و پيشنهادت خود را به مسئولين استان برسانند و اين موضوع در استان كرمانشاه بزودي اجرايي خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ " هوشنگ بازوند" در نشست مديران كانون هاي بازنشستگي استان كرمانشاه با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته طي سه سال گذشته براي كاهش نرخ بيكاري و ايجاد اشتغال در استان اظهار داشت: عليرغم اينكه ما در اين سال ها با سه بحران اساسي يعني زلزله، سيل و كرونا مواجه بوديم اما هرگز از موضوع ايجاد اشتغال براي جوانان غافل نشديم زيرا اين مهم را جزء اولويت هاي كاري خود در استان مي دانيم.

وي بيان داشت: با توجه به اينكه يك زلزله شديد و سهمگين در استان رخ داد اما تلاش كرديم كه از زلزله براي ساخت بهتر و زيباتر شهر سرپل ذهاب و روستاها و استفاده از امكانات فرصت سازي كنيم و اين مهم در راستاي تحقق فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر بهره گيري از فرصت ها در اين زلزله بود.

نماينده عالي دولت در استان بيان داشت: ما در سال 1396 با نرخ بيكاري بيش از 22 درصدي در استان مواجه بوديم اما خوشبختانه اين نرخ امروز به 4/ 15درصد رسيده و هر چند كه اقدمات خوبي براي كاهش اين نرخ صورت گرفته اما همچنان با جديت و پيگيري ويژه به دنبال كاهش بيشتر نرخ بيكاري در استان هستيم.

بازوند تاكيد كرد: براي ايجاد اشتغال و كاهش نرخ بيكاري بايد سالي 20 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري در استان شكل بگيرد و در اين مسير به همكاري بيشتر بخش خصوصي براي سرمايه گذاري و استفاده از مزيت هاي استان نياز داريم.

استاندار كرمانشاه با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته براي كاهش نرخ فلاكت در استان گفت:  استان كرمانشاه طي سال هاي گذشته در خصوص نرخ فلاكت رتبه 31 كشوري را دارا بود اما اين نرخ امروز با 9 رتبه بهتر به نرخ 21 كشوري رسيده هر چند كه بايد هر چه بيشتر تلاش كنيم كه اين نرخ همچنان كاهش پيدا كند.

وي از اجراي طرح گرمسيري به عنوان طرحي ماندگار در تاريخ جمهوري اسلامي ياد كرد و گفت: بدون شك اگر تاريخ از اقدامات جمهوري اسلامي بخواهد ياد كند، حتماً طرح گرمسيري استان يكي از اين اقدامات خواهد بود زيرا با اجراي اين طرح، تحولي عظيم در استان رخ خواهد داد و همه بايد قدران توجه ويژه جمهوري اسلامي به استان كرمانشاه باشيم.

رئيس شوراي اداري استان بيان داشت: همچنين تحول بزرگ ديگري در خصوص گازرساني استان شكل گرفته بطوريكه درصد برخورداري استان در سال هاي گذشته 45 درصد بود اما امروز اين درصد برخورداري به بيش از 77 درصد رسيده و دولت هاي يازدهم و دوازدهم در اين زمينه اقدامات بسيار اثربخشي در استان انجام داده است و واقعاً يك انقلاب در بحث گازرساني استان صورت گرفته است.

بازوند در ادامه سخنان به موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگي اشاره كرد و گفت: موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگي بحث بسيار مهم و خوبي است زيرا با اجراي اين موضوع، بازنشستگان عزيز بهتر مي توانند نظرات و پيشنهادت خود را به مسئولين استان برسانند لذا از كانون هاي بازنشسگي مي خواهم كه تا روز چهارشنبه همين هفته سه نفر را به ما معرفي كنند و ما پس از جمعبندي هاي لازم يك نفر را به عنوان مشاور خود در امور بازنشستگي منصوب خواهيم كرد.

وي تاكيد كرد: همه مديران استان بايد مشاور در امور بازنشستگي داشته باشند تا با مشكلات و مسائل اين عزيزان بهتر آشنا شوند.

مقام عالي استان همچنين با اشاره به اقدامات و پيگيري هاي لازم براي خريد خانه مهر و دهكده سلامت ويژه بازنشستگان از مديريت سازمان بازنشستگي استان خواست كه مكاتبات انجام شده در اين زمينه را هر چه سريعتر جهت تصميم گيري به استانداري ارائه نمايد.

وي در ادامه از حضور دكتر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور به استان در روز پنچ شنبه هفته آينده خبر داد و گفت: در جلسه شوراي اداري كه با حضور ايشان در استان داريم از بازنشستگان مي خواهيم كه يك نفر را به عنوان نماينده خود جهت ارائه پيشنهادات و مسائل خود در اين جلسه انتخاب نمايند.

بازوند همچنين تصريح كرد: در استان كرمانشاه 47 درصد از مردم مديريت سهام عدالت را به دولت واگذار كرده اند كه در استان ميزان سرمايه اين 47 درصد  رقمي بالغ بر 8 هزار و 600 ميليارد تومان مي شود لذا با توجه به بحث تشكيل هئيت مديره در استان ها بايد تلاش شود كه هئيت مديره اي قوي و توانمند براي اين موضوع در استان انتخاب د.

وي همچنين از معاون توسعه مديريت و منابع استانداري خواست كه با برگزاري نشستي با حضور مديران كانون هاي بازنشستگي و مديركل اقتصاد و دارايي استان، بحث سهام عدالت براي بازنشستگان تبيين و تشريح شود تا  اين عزيزان بيش از گذشته با نوع و چگونگي اجراي سهام عدالت  خود آشنا شوند.

وي همچنين ادامه داد: چندين بار مكاتبات لازم را با مسئولين كشوري جهت اختصاص منطقه جنگي براي حقوق بازنسشتگان استان انجام داده ايم و منبعد هر كجا كه لازم باشد با جديت از اين موضوع دفاع خواهيم كرد.

استاندار كرمانشاه همچنين با اشاره به بحث هاي صورت گرفته در خصوص حضور يا عدم حضور دانش آموزان در مدارس گفت: از روز اول هم گفتيم كه هيچ اجباري براي حضور دانش آموزان در مدارس نيست و اين موضوع براي خانوده ها اختياري است.