نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

بانك ها در شرايط سخت كرونا با مردم همراهي كنند/ فلسفه وجودي مديران تلاش براي حل مشكلات مردم است


استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: با توجه به شرايط سخت كرونا از بانك ها انتظار داريم كه مردم را در اين شرايط سخت همراهي و همكاري كنند و اگر تسهيلات و يا چكي سررسيد مي شود در اين دو هفته تعطيلات، اعلام وصول نداشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ "هوشنگ بازوند" امروز شنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه به ايجاد تسهيل در امورات بانكي براي مردم با توجه به شرايط كرونا اختصاص داشت، افزود: حفظ كسب و كارها يك هنر و اهتمام جدی را مي طلبد كه سيستم بانكي بايد در سطح عالي و متناسب با شرايط استان نسبت به حفظ اين مشاغل كمك كند.

حل مشكلات كرونا مستلزم هم انديشي و وفاق در جامعه است

وي حل مشكلات موجود را مستلزم هم انديشي و وفاق و تصميم گيري براي شرايط بهتر از سوي مديران به ويژه مديران بانكي عنوان كرد و بيان داشت: مديران سيستم بانكي استان طي سه سال گذشته در بحث اشتغال، زلزله و كرونا با جديت پاي كار بودند اما با توجه به شرايط موجود و لزوم حفظ مشاغل و كسب و كار از آنها انتظار داريم كه همچنان پاي كار باشند و با وفاق و انسجام به حل مشكلات موجود بپردازند.

مقام عالي استان با بيان اينكه چاره اي نداريم جز اينكه مشكلات خودمان را در استان حل كنيم، اظهار داشت: نبايد فقط منتظر ابلاغيه ها و برنامه ها از مركز باشيم بلكه بايد اين هنر را داشته باشيم كه با پيگيري و تلاش، مشكلات را استان حل و به چاره انديشي بپردازيم.

راه حل مشكل كرونا در تغيير سبك زندگي مردم و همراهي مديران است

وي با اشاره به طرح جامع هوشمند مقابله با كرونا بيان داشت: راه حل مشكل كرونا در بيمارستان ها نيست بلكه راه حل اين بيماري در تغيير سبك زندگي مردم است و مردم زماني اين سبك را پذيرا هستند و پروتكل هاي بهداشتي را رعايت مي كنند كه مشاهده كنند كه مديران نيز در اين اوضاع و احوال به فكر آنها هستند و سيستم بانكي معوقات بانكي و چك آنها را اعلام وصول نمي كند.

نماينده عالي دولت در استان با اشاره به تعطيلات 15 روزه تصريح كرد: اين تعطيلات كه براي قطع زنجيره اتصال بيماري كرونا ايجاد شده، سيستم بانكي بايد تلاش كند كه چك هاي مشاغل را در اين تعطيلات به تعويق بياندازد و همچنين به بحث بيمه و ماليات آنها نيز از سوي دستگاه هاي ذيربط بايد توجه ويژه شود.

هماهنگي بين مردم و مديران در جامعه به معناي وجود وفاق در جامعه است

استاندار كرمانشاه ادامه داد: وقتي فردي مغازه خود را تعطيل مي كند و به حرف حاكميت گوش مي دهد و به خاطر سلامت مردم دست از كسب و كار خود بردارند انتظار دارد كه سيستم بانكي در اين ايام به برداشت معوقات بانكي و يا برگشت چك آنها اقدام نكند و اگر چنين شرايطي باشد نشان مي دهد كه وفاق در جامعه وجود دارد.

بازوند حل بحران كرونا را در گرو ايجاد وفاق و انسجام در جامعه عنوان كرد و گفت: اگر مردم ببيند كه در جامعه وفاق وجود دارد و مديران به مسائل و مشكلات آنها توجه مي كنند آنها هم تمام تلاش خود را براي رعايت پروتكل هاي بهداشتي و توجه به تعطيلات بكار خواهند گرفت.

فوتي هاي كرونايي از سرمايه هاي استان هستند

وي در ادامه با اشاره به تعداد فوتي ها در استان بيان داشت: متاسفانه در 26 آبان ماه به ازاي هر يك ساعت يك فوتي در استان داشتيم و اين افرادي كه فوت مي كنند از سرمايه هاي استان هستند لذا انتظار داريم كه با يك انسجام و همكاري بسيار خوب بين مردم و مديران، شاهد قطع زنجيره اتصال ويروس كرونا در استان باشيم.

وظيفه مديران تلاش حل مشكلات مردم است

مقام عالي استان فلسفه وجودي مديران را تلاش براي حل مشكلات مردم عنوان كرد و خطاب به مديران بانك ها گفت: نبايد فقط منتظر ابلاغ بخش ها نامه ها از تهران باشيد و عنوان كنيد كه كاري از دست ما بر نمي آيد اگر اينطور باشد به معناي ناتواني مدير در برخورد با مشكلات است زيرا فلسفه وجودي مديران تلاش و پيگيري براي حل مشكلات مردم است و بايد با هنرمندي در راستاي حل مشكلات اقدام كنند.

وي از مديران بانك ها خواست كه در اين ايام بيش از پيش با مردم همراه باشند تا در اين شرايط كه وضعيت بيماري كرونا سخت تر شده است در راستاي كمك به مردم گام هاي خوبي برداشته شود.

مصوبات خوبي براي حمايت از مشاغل به تصويب رسيده است

نماينده عالي دولت در استان در ادامه با اشاره به مصوبات امروز ستاد ملي مبارزه با كرونا كه با حضور رئيس جمهور برگزار شد،اظهار داشت: خوشبختانه در جلسه امروز اين ستاد تصميمات خوبي در جهت كمك به كسب و كار با تعويق انداختن بحث بيمه، ماليات و چك هاي مشاغل آزاد اتخاذ شد كه مشكلات بسياري از مشاغل با اين مصوبات حل خواهد شد و ما در استان از مديران بانك ها مي خواهيم كه اين دستورالعمل ها را در برنامه هاي كاري خود قرار دهند.

بانك هاي استان نسبت به وام يك ميليون توماني اقدام كنند

استاندار كرمانشاه همچنين با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده از سوي دولت براي پرداخت كمك معشيتي به افراد فاقد حقوق ثابت گفت: با توجه به اين برنامه ريزي ها، مقرر شده كه در 4 ماه پاياني سال به بيش از 30 ميليون نفر در كشور كه فاقد شغل هستند در هر ماه 100 هزار تومان پرداخت شود و همچنين مقرر شده كه به 10 ميليون نفر در كشور وام يك ميليون تومان با بهره كم پرداخت شود كه از سيستم بانكي استان مي خواهيم به محض ابلاغ اين وام سريعاً نسبت به پرداخت آن به افراد واجد شرايط اقدام كنند.