نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

بزودي عمليات ساخت و ساز براي مستاجرين در مناطق زلزله زده شروع خواهد شد

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گفت: بزودي عمليات ساخت و ساز براي مستاجرين مستاجرين در مناطق زلزله زده شروع خواهد شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس مهرداد سالاري امروز در بازديد از مناطق زلزله زده استان، افزود: طبق آخرين آماري كه گرفتيم بطور متوسط 52 تا 53 درصد كل مناطق زلزله زده شامل شهري و روستايي بازسازي شده است و بر اساس اقداماتي كه انجام شده و ما پيگيري كرديم در هر ساعت كاري،  15 واحد در اين مناطق در حال بهره برداري است.

وي گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته قرار بود كه 12 هزار و 500 واحد در مناطق روستايي تا قبل از شهريور ماه به بهره برداري برسد اما طبق آخرين آماري كه از بنياد مسكن گرفتم حتي فرازتر از برنامه ريزي هاي صورت گرفته كار انجام شده و برنامه ريزي براي ساخت 16 هزار و 500 واحد مورد پيگيري قرار گرفته كه اين تعداد حتي از برنامه ريزي ها هم بيشتر است.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ادامه داد: در مناطق شهري هم،  سرپل ذهاب امروز به كارگاه بزرگ ساختماني تبديل شده كه اعتقاد داريم طبق برنامه ريزي ها كه قرار بوده كه ساخت و ساز ها در اين مناطق تا پايان سال 1398 به بهره برداري برسد قبل از اين زمان آماده بهره برداري خواهند شد و واحدهاي شهري هم با سرعت خوبي در حال انجام است.

وي هر گونه حركت و پيشرفت كاري در مناطق زلزله زده را حاصل همكاري مردم عنوان كرد و گفت: ساخت و سازها در حال حاضر روند و حركت خود را كه حاصل همكاري خوب مردم است، شروع كرده و اگر مردم پاي كار نبودند به طور يقين هيچ توفيقي نداشتيم و هر كاري كه انجام شده با مشاركت مناسب مردم بوده است.

وي خاطرنشان ساخت: 1300 ميليارد تومان خسارت به ابنيه اداري وارد شده كه دولت 540 ميليارد تومان براي اين موضوع تامين اعتبار كرده اما چون اولويت كاري براي ما مردم بوده كارها را فعلا روي ساخت و ساز منازل متمركز كرده ايم كه مردم در اين مناطق هر چه سريعتر سرپناه پيدا كنند هر چند كه دستگاه هاي دولتي هم كارهاي تعميراتي خود را شروع كرده اند.

مهندس سالاري ادامه داد: با توجه به سفر هفته گذشته دكتر جهانگيري به استان كرمانشاه از ايشان درخواست داشتيم كه به مناطق روستايي 5 ميليون تومان كمك بلاعوض و 5 ميليون تومان تسهيلات در نظر گرفته شود و همچنين 10 ميليون تومان تسهيلات و 5 ميليون تومان كمك بلاعوض براي مناطق شهري در نظر گرفته شود كه اميدواريم خروجي آن كمك به مردم اين مناطق باشد.

وي همچنين گفت: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر تبديل تهديد به فرصت،  براي مستاجرين در تلاش هستيم كه زمين براي اين افراد از طريق وزارت راه و شهرسازي در نظر گرفته شود و بزودي عمليات ساخت و سازها براي مستاجرين شروع خواهد شد بطوريكه در شهر قصرشيرين زمين تامين شده و در سرپل ذهاب هم در حال شناسايي زمين هستيم.اوقات شرعی
آب و هوا