نسخه آزمایشی
+ 0 -
ADA

استاندار كرمانشاه:

جوانان ، سرمايه اجتماعي استان هستند/ جوانان نقش تعيين كننده اي در پيشبرد بياينه گام دوم انقلاب دارند/ استان كرمانشاه با داشتن جوانان خود، داراي آينده درخشاني است


استاندار كرمانشاه گفت: گام دوم انقلاب كه توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شده يك راهبرد اساسي و كلان براي كشور است و مديران دستگاه هاي اجرايي وظيفه دارند كه اين راهبرد را اجرايي و عملياتي نمايند و بايد تلاش ويژه شود تا بياينه دوم انقلاب به يك فرهنگ عمومي در كشور تبديل شود و جوانان در پيشبرد اين راهبرد اساسي كشور نقش تعيين كننده اي دارند كه ضرورت دارد اين مهم با تدوين برنامه هايي ويژه به آيندگان منتقل گردد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ "هوشنگ بازوند" امروز يكشنبه در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان؛ با تقدير از تلاش هاي مسئولين ورزش و جوانان به لحاظ ارتقاء رتبه هاي مربوط به حوزه جوانان استان، اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به تلاش هاي صورت گرفته در حوزه ستاد ساماندهي امور جوانان، رتبه هاي خوبي در اين زمينه براي استان كسب شده بطوريكه رتبه استان از لحاظ كمي به رتبه يك و از لحاظ  كيفي به رتبه سوم رسيده است كه اين توفقيات حاصل يك كار ارزشمند و گسترده است.

وي تصريح كرد: در چند سال گذشته از مديركل ورزش و جوانان استان خواستيم كه بيشتر برنامه هاي خود را بر محوريت جوانان متمركز كند زيرا اين جوانان هستند كه مي توانند به توسعه ورزش كمك كنند و به كسب مدال هاي مختلف ورزشي نائل شوند و توجه ويژه به جوانان منجر به پويايي رشته هاي ورزشي خواهد شد كه خوشبختانه با برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط اداره كل ورزش و جوانان امروز قادر شديم كه اين رتبه ها را براي استان كسب كنيم.

جوانان، نيروي محرك و تقويت كننده سرمايه اجتماعي هستند

مقام عالي استان در ادامه سخنان خود با بيان اينكه بزرگترين سرمايه اجتماعي نظام جمهوري اسلامي ايران مردم هستند، گفت: بدون شك مهمترين عنصر اين سرمايه اجتماعي، جوانان محسوب مي شوند و در واقع جوانان نيروي محرك و تقويت كننده اين سرمايه اجتماعي در جامعه هستند و بايد تلاش كنيم كه با كار و تلاش بيشتر اميدواري هر چه بيشتر اين قشر موثر جامعه افزايش پيدا كند.

وي حضور گسترده و مثال زدني جوانان در مراسم پياده روي اربعين حسيني را نمونه اي از همگامي جوانان با برنامه هاي كشور عنوان و خاطر نشان ساخت: جوانان با تمام وجود همراه و همگام با برنامه هاي كشور هستند لذا بايد سعي كنيم كه هر بيشتر اين سرمايه اجتماعي را تقويت كنيم زيرا با تقويت آن، كشور هم مانند سال هاي اول پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي از گزند دشمنان  در امان خواهد ماند.

بازوند، جوانان كرمانشاهي را جواناني با استعداد و با هوش و اميدوار به آينده عنوان كرد و بيان داشت: در ابتداي حضورم در استان با طرح سوالاتي كه از دانش آموزان كرمانشاه پرسيدم، متوجه هوش قوي دانش آموزان استان شدم و همچنين طي چند مدت گذشته سوالاتي از دانش آموزان استان در خصوص وصيت نامه شهيد حاج قاسم سليماني و بياينه گام دوم انقلاب از آنان پرسيده شد كه پاسخ هاي اين عزيزان پاسخ هاي بسيار قانع كننده توام با خلاقيت و توانمندي بود.

استان كرمانشاه با داشتن جوانان خود، آينده اميدوار كننده اي پيش روي خود دارد

استاندار كرمانشاه در ادامه سخنان خود آينده استان كرمانشاه با داشتن چنين جواناني به عنوان "سرمايه اجتماعي" را بسيار اميدوار كننده بيان كرد و گفت: اين جوانان و دانش آموزان سرمايه اجتماعي استان هستند و كرمانشاه با اين سرمايه اجتماعي خود آينده روشن و درخشاني پيش روي خود خواهد داشت.

بازوند همچنين با اشاره به تغيير و تحولات صورت گرفته در ساختار مديريتي كشور با برگزاري انتخابات و آراي مردم اظهار داشت: مردم با حضور خود در پاي صندوق هاي اخذ راي و تغيير در ساختار مديريتي كشور اميدوار به آينده بهتري براي كشور هستند لذا مسئولين و مديران بايد با تلاش و كار بيشتر منجر به حفظ اين اميدواري در جوانان گردند و اين اميدواري، عنصر اصلي توسعه يك كشور براي رسيدن به اهداف و برنامه هاي بهتر است.

حفظ اميدواري جوانان بايد در دستور كار ستاد ساماندهي قرار گيرد

وي در ادامه خواستار برنامه ريزي دقيق از سوي مسئولين ورزش و جوانان استان به منظور چگونگي اقدام بهتر براي حفظ و افزايش اميدواري جوانان در عرصه هاي مختلف و پرداختن به اين موضوع بسيار مهم در ستاد ساماندهي امور جوانان استان شد.

برنامه ريزي براي جوانان تنها مختص اداره ورزش و جوانان نيست

مقام عالي استان همچنين با بيان اينكه برنامه ريزي براي جوانان بايد اولويت كاري تمام دستگاه هاي اجرايي استان باشد، تصريح كرد: برنامه ريزي براي جوانان تنها مربوط به حوزه ورزش و جوانان نيست و هر اداره و دستگاهي بر اساس برنامه هاي كاري خود موظف به توجه در جهت پيشبرد برنامه هاي مربوط به جوانان است و به نوعي جوانان متعلق به تمام دستگاه هاي اجرايي استان هستند.

بانك ها وظايف خود را در خصوص تسهيلات به جوانان انجام دهند

استاندار كرمانشاه وظايف بانك ها در پرداخت تسهيلات به جوانان را به منظور ايجاد شغل و ازدواج بسيار مهم عنوان كرد و گفت: پرداخت تسهيلات جزء مصوبات مجلس شوراي اسلامي است و زماني كه اين موضوع در شوراي نگهبان تصويب شده به معناي بررسي دقيق موضوع و لحاظ شدن منابع داخلي و اعتبار براي اجراي آن است لذا اينكه گفته شود اعتباري براي پرداخت اين تسهيلات نداريم به هيچ عنوان پذيرفتني نيست.

شبكه هاي ماهواره ايي به دنبال تاثيرگذاري بر فكر جوانان هستند

بازوند در ادامه با بيان اينكه شبكه هاي خارج از مرزها و ماهوراه ايي به دنبال تاثيرگذاري بر فكر جوانان هستند، عنوان كرد: دانش آموزان و جوانان سرمايه بسيار بزرگي براي جامعه هستند لذا با اقداماتي موثر بايد تلاش شود تا اميدواري جوانان به كشور روز به روز بيشتر شود و از سوي ديگر اين اقدامات منجر به اثر شدن بمباران فرهنگي از سوي دشمنان گردد.

بياينه گام دوم انقلاب يك راهبرد اساسي و كلان كشور است

مقام عالي استان همچنين گفت: بياينه گام دوم انقلاب كه توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شده يك راهبرد اساسي و كلان كشور است و مديران دستگاه هاي اجرايي وظيفه دارند كه اين راهبرد را اجرايي و عملياتي نمايند و بايد تلاش ويژه شود تا بياينه دوم انقلاب به يك فرهنگ عمومي در كشور تبديل شود.

وي در پايان بيان داشت: همچنين وظيفه داريم كه بياينه دوم انقلاب را براي افكار عمومي تبيين و تشريح كنيم و جوانان در پيشبرد اين راهبرد اساسي كشور نقش تعيين كننده اي دارند كه ضرورت دارد اين مهم با تدوين برنامه هايي ويژه به آيندگان منتقل گردد.