نسخه آزمایشی
Menuدیدار استاندار کرمانشاه با قهرمان تاریخ ساز رشته وزنه برداری/ اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و بازسازی سالن وزنه برداری دالاهو


استاندار کرمانشاه در سفر به شهرستان دالاهو و حضور در منزل حافظ قشقایی نایب قهرمان رقابت های جهانی وزنه برداری 2019 تایلند از این ورزشکار تاریخ ساز تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

به گزارش واحد خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه مهندس بازوند در این دیدار صمیمی به ضرورت حمایت از قهرمانان افتخارآفرین کشور اشاره کرد و اظهار داشت: حافظ قشقایی با کسب مدال نقره رقابت های جهانی وزنه برداری در سبک وزن بعد از 4 دهه در ورزش کشور تاریخ ساز شد و این موفقیت ارزنده برای ایران اسلامی عزت و سربلندی و برای مردم شادی و نشاط ایجاد کرد. 

استاندار کرمانشاه از تلاش های خانواده و به ویژه پدر این ورزشکار و قهرمان پرافتخار به عنوان مربی تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: با تمام توان از قهرمانان حمایت خواهیم کرد و برای ما افتخاری ارزشمند است که پدر ایشان به عنوان مربی نقشی مهم و پراهمیت در فرآیند رشد و شکوفایی چنین قهرمانی داشته است.

وی افزود: با توجه به لزوم ایجاد شرایط و زیرساخت مناسب برای انجام تمرینات قهرمانان وزنه برداری دالاهو و رشد، پرورش و شکوفایی استعدادهای این رشته، 2 میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی و تجهیز سالن وزنه برداری کرند غرب اختصاص خواهد یافت و امیدواریم این مهم زمینه معرفی و ظهور قهرمانان دیگری در این منطقه شود.

بازوند از ورزش به عنوان بزرگترین و سازنده ترین میدان تربیت نام برد و گفت: با سرمایه گذاری در ورزش، فراهم نمودن امکانات و توسعه زیرساخت ها ضمن توجه به ورزش قهرمانی امکان گسترش ورزش همگانی نیز ایجاد می شود و یقینا دستیابی به جامعه ای سالم و کارآمد از مسیر ورزش امکان پذیر است.

گفتنی است حافظ قشقایی ملی پوش وزن 55 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشور موفق شد در اولین حضور خود در تیم ملی و در رقابت های جهانی وزنه برداری تایلند به مدال نقره دست یابد.