نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه خبر داد:

راه اندازي ٢ واحد توليدي جديد ماسك بهداشتي در كرمانشاه


استاندار كرمانشاه در نشست ستاد مديريت و مقابله با كرونا گفت: ١٠ واحد صنعتي استان با عزم و همت جهادي با تغيير خط توليد در حال حاضر ماسك بهداشتي و مواد ضدعفوني توليد مي كنند

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ هوشنگ بازوند راه اندازي ٢ واحد توليدي ماسك بهداشتي  را اقدام بسيار مطلوبي ارزيابي كرد و گفت: هم اكنون با فعاليت شركت هاي دانش بنيان، همت و تلاش متخصصين كليه نيازهاي مردم در توليد مواد ضدعفوني كننده دست و سطوح نير پوشش داده شده است.

 

بازوند توضيح داد:در توليد اقلام بهداشتي مورد نياز كادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشكي به خودكفايي رسيده ايم و از تمامي ظرفيت هاي موجود براي تأمين و توزيع بيشتر ماسك نيز استفاده خواهيم كرد.

 

مقام ارشد استان ضمن تشكر از نيروهاي نظامي و انتظامي استان و همراهي دلسوزانه در ارائه خدمات به مردم گفت: كنترل جدي و دقيق ارتش و هلال احمر در مبادي ورودي به صورت مستمر انجام مي شود و رزمايش سپاه نيز براي ضدعفوني گسترده اماكن عمومي در سطح سه شهرستان و روستاهاي تحت پوشش آغاز شده است.

 

بازوند احداث نقاهتگاه توسط ارتش و سپاه را اقدامي پيشگيرانه براي مديريت بيماري ذكر كرد و خاطرنشان ساخت: اين اماكن جهت ارائه خدمات به بيماران و مديريت فرآيند درمان در اختيار دانشگاه قرار مي گيرد. 

 

استاندار كرمانشاه در خصوص تعطيلي مراكز خريد و بازارها گفت: دستور تعطيلي اماكن عرضه كننده كالاهاي غيرضروري مصوبه ستاد ملي است و به منظور ساماندهي موضوع كميته اي تخصصي با حضور معاون اقتصادي استانداري، مديركل صمت و اتاق اصناف تشكيل و بازارها و كسب و كارهايي كه بايد تعطيل شوند، مشخص و با همكاري دادستاني اقدام لازم را براي حفظ سلامت عمومي مردم انجام خواهند داد.

 

در اين نشست گزارش وضعيت تردد مسافران، كاهش نسبت به سال گذشته، آمار مبتلايان و اقدامات انجام گرفته براي كنترل و مديريت بيماري كرونا توسط اعضاء ارائه شد.