نسخه آزمایشی
Menuرزمايش سپاه عليه كرونا در سه شهرستان كرمانشاه برگزار مي شود


استاندار کرمانشاه اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور و سنقر رزمایش مقابله با بیماری کرونا را برگزار می‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه هوشنگ بازوند در گفت وگويي با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: براساس تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا در کرمانشاه برگزاری این رزمایش در این سه شهرستان که وضعیت بحرانی دارند به سپاه موکول شده است.
وی افزود: در این رزمایش نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام به ضدعفونی معابر شهری و مکان‌های عمومی خواهند کرد.
استاندار کرمانشاه توضیح داد: همچنین نیروهای کادر درمانی سپاه نیز در این شهرستان ها کار غربالگری بیماران و معاینه این افراد را انجام می دهند.
بازوند توضیح داد: پیش از این نیروهای قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور نیز اقدام به برگزاری رزمایش بهداشت و درمان به منظور مقابله با کرونا در سطح استان کرده بودند.
وی افزود: اکنون نیروهای بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه نیروی انتظامی و هلال احمر در ورودی‌های استان مستقر هستند و ضمن ارزیابی سلامت افراد ورودی به کرمانشاه در صورت مشاهده علائم کرونا در افراد آنان را به مراکز درمانی هدایت می‌کنند.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: علاوه بر نیروهای نظامی، نیروهای آتش نشانی نیز برای ضد عفونی مکان های عمومی و معابر شهری مشغول به فعالیت هستند و کار ضد عفونی را انجام می دهند.
به گزارش ایرنا براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ١٨٢ نفر در استان کرمانشاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند.