نسخه آزمایشی
Menu

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه خبر داد:

ساخت همزمان 10 بیمارستان و مرکز درمانی در استان


معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از ساخت همزمان 10 بیمارستان و مرکز درمانی در نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش واحد خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه و به نقل از ایسنا مهرداد سالاری در حاشیه افتتاح اولین مرکز مراقبت های ویژه سکته حاد مغزی غرب کشور در بیمارستان فارابی کرمانشاه که امروز (20 بهمن) انجام شد، با اشاره به لزوم توسعه حوزه بهداشت و درمان، گفت: امروزه شاهد هستیم  هرچند وقت یکبار بیماری‌ای در گوشه‌ای از جهان سر درمی‌آورد و همین امر می‌طلبد توسعه سیستم بهداشت و درمان همیشگی باشد.

وی به هزینه بالای این توسعه اشاره کرد وافزود: متاسفانه هزینه ساخت و توسعه در حوزه بهداشت و درمان همیشه بالا بوده، بطوری که در حال حاضر هزینه راه اندازی هر تخت بیمارستانی حدود پنج میلیارد تومان است.

سالاری تصریح کرد: باتوجه به این شرایط، توسعه بهداشت و درمان تنها با حضور بخش دولتی امکان پذیر نیست و می طلبد بخش های خصوصی در این زمینه فعال شوند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به خاطر توجه به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و بکارگیری سرمایه گذاران بخش خصوصی درحوزه بهداشت و درمان، گفت:  در حال حاضر 10 بیمارستان و مرکز درمانی در سطح استان در حال ساخت است که بخشی از این پروژه ها توسط بخش خصوصی احداث می‌شود.

وی با اشاره به ارتقا روزافزون بخش بهداشت و درمان در استان خاطرنشان کرد: با فعالیت خوب دانشگاه علوم پزشکی، کرمانشاه بیش از پیش قطبیت خود را در غرب کشور اثبات می کند و هم اکنون می تواند خدمات رسانی مطلوبی در حوزه بهداشت و درمان به استان های هم جوار و نیز بیماران عراقی داشته باشد.

سالاری در ادامه از خدمات حوزه بهداشت و درمان در جهت مراقبت از ورود ویروس "کرونا" به کشور قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه تمهیدات خوب بهداشتی و مراقبتی در پنج مرز کشور برقرار است و آنطور که مسئولان کشور اعلام کرده اند تاکنون گزارشی از ویروس کرونا در کشور نداشته‌ایم.

مشکلات ترافیکی بیمارستان "ویانا" باید حل شود، بعد مجوز کار داده می‌شود

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به توسعه بخش های درمانی استان با همکاری بخش خصوصی گفت: یکی از پروژه های این بخش، بیمارستان "ویانا" است که این بیمارستان قرار است توسط بخش خصوصی احداث شود.

وی افزود: به دلیل برخی مشکلات در حوزه ترافیک مسیرهای منتهی به این بیمارستان قدری صدور مجوز به تاخیر افتاده که با رفع این مشکلات ترافیکی به احتمال زیاد هفته آینده مجوز ارتباطی این بیمارستان صادر می شود.

سالاری تصریح کرد: این بیمارستان در آینده حدود 1500 تا دو هزار مراجعه کننده خواهد داشت و نمی توان در این زمینه ریسک کرد و باید در ابتدا تمام مشکلات ترافیکی آن مرتفع شده و بعد برای احداث آن اقدام کرد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: تلاش ما این است با رفع هرچه سریعتر مشکلات این پروژه بتوانیم به زودی شاهد شروع عملیات اجرایی آن باشیم.

سالاری در ادامه گریزی هم به مشکلات ترافیکی محدوده پارکینگ شهرداری داشت و افزود: به دلیل تمرکز خدمات پزشکی دراین محدوده شاهد مراجعه بالای مردم و بیماران به این نقطه از شهر هستیم که همین امر مشکلات ترافیکی ایجاد کرده است.

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی با توسعه درمانگاه ها و کلینیک ها در نقاط مختلف شهر تمرکز زدایی در حوزه این خدمات را آغاز کرده که این امر به تدریج می تواند تاثیر مثبتی در کاهش ترافیک این محدوده داشته باشد.