نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

كارهاي زلزله بايد به صورت ضربتي انجام شود

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گفت: كارهاي مربوط به زلزله از كارهاي مهم و اولويت دار استان كرمانشاه است لذا همه بايد تلاش كنند كه كارهاي آن به صورت ضربتي انجام شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس مهرداد سالاري امروز در جلسه ستاد بازسازي مناطق زلزله زده استان، افزود: در ارتباط با كارهاي مردم به ويژه كار با اولويتي همچون بازسازي مناطق زلزله زده با هيچ كس تعارف نخواهيم كرد و اگر قصوري از جانب هر سازمان و يا بانكي ديده شود بدون اغماض با مسئولين آن برخورد جدي خواهد شد.

وي با بيان اينكه موضوع بازسازي مناطق زلزله زده از اولويت هاي مهم استانداري كرمانشاه و مجموعه حكومتي در استان مي باشد، تصريح كرد: حتي يك روز تاخير در بازسازي اين مناطق را ضرر و زيان به مردم حادثه ديده استان مي دانيم و از همه دستگاه هاي ذيربط مي خواهيم كه تلاش و جديت خود را براي تسريع در روند بازسازي مناطق زلزله زده افزايش دهند.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري با اشاره به اقدامات صورت گرفته براي خديد مصالح مورد نياز در بازسازي مناطق زلزله زده از داخل خود استان، بيان داشت: رايزيني هاي لازم با اتاق صنعت و معدن استان جهت تامين مصالح مورد نياز در بازسازي اين مناطق توسط واحدهاي توليدي استان صورت گرفته و دستگاه ها بايد در جريان باشند كه در خريد مصالح ساختماني اولويت اول و مهم خريد از واحدهاي توليدي استان است و به همين منظور نمايشگاه عرضه محصولات ساختماني استان روز گذشته در شهرستان سرپل ذهاب افتتاح شد.

مهندس سالاري با بيان اينكه خط قرمز استان در خصوص بازسازي مناطق زلزله زده استفاده از مصالح ساختماني استاندارد و با كيفيت مي باشد،  گفت: به موقع رساندن مصالح مورد نياز،  توجه به كيفيت مصالح و رقابتي بودن سه درخواست ما از واحدهاي توليدي استان است لذا دستگاه هاي ذيربط بايد تلاش كنند كه مصالح با كيفيت و استاندارد به دست مردم برسد.

وي گفت: هفته گذشته با حضور مهندس بازوند استاندار محترم كرمانشاه به صورت سرزده در نيمه هاي شب نحوه خدمات رساني در بخش هاي مختلف منلطق زلزله زده را را مورد بازديد قرار داديم و تلاش داريم كه خدمات به نحو مطلوبي به مردم اين مناطق ارائه شود و در اين راستا با كسي تعارف نخواهيم كرد و به هيچ عنوان نخواهيم گذاشت كه حقوق مردم اين مناطق ضايع شود.

وي اظهار داشت: با جديت پيگير مسائل و مشكلات مردم مناطق زلزله زده خواهيم بود و چنانچه مشاهده شود كه دستگاه و يا بانكي در امر خدمات رساني به مردم اين مناطق قصوري داشته است بدون هيچ گونه اغماضي با مسئول آن برخورد خواهد شد.

مهندس سالاري از مسئولين بنياد مسكن و همچنين مديران بانك ها خواست كه تلاش هاي خود را براي تسريع در روند بازسازي مناطق زلزله زده و پرداخت تسهيلات به مردم افزايش دهند.

 اوقات شرعی
آب و هوا