نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

كرمانشاه از قديم الايام مهد هنرمندان و پهلوانان در كشور بوده است/ كرونا انگليسي در كمين استان است مراقبت ها را بيشتر كنيم


استاندار كرمانشاه گفت: معرفي استان كرمانشاه به عنوان چهره زیبای ایران اسلامی زاييده تفکرات و آثار هنرمندان این استان است و اين هنرمندان براي جوانان الگو هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ "هوشنگ بازوند" امروز شنبه در مراسم نمادين اهداء هنر كارت به جمعي از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان كرمانشاه اظهار داشت: ويروس كرونا باعث شده كه مراسم تجليل و گراميداشت هنرمندان و اصحاب رسانه كمتر تشكيل شود اما ما هرگز تلاش ها و اقدامات اثربخش اين عزيزان را براي كمك به توسعه وپيشرفت استان از ياد نمي بريم.

وي از هنرمندان به عنوان سرمايه هاي استان نام برد و گفت: اینکه مقام معظم رهبری در سفر به استان کرمانشاه از این استان به عنوان چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند، زائیده تفکرات و آثار هنرمندان این استان است که سرمایه های خوبی برای استان هستند.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: قطعاً هنرمندان الگو، نماد و سرمايه براي جوانان هستند و حتماً جوانان توجه ويژه اي به اين قشر تاثيرگذار جامعه دارند لذا از هنرمندان انتظار داريم كه بيش از گذشته در توسعه و پيشرفت استان مشاركت داشته باشند و نقش تاثيرگذار خود را در جامعه ايفا نمايند.

مقام عالي استان ادامه داد: هنرمندان كه الگو و نماد براي افراد جامعه به ويژه جوانان هستند مي توانند مطالبات و درخواست هاي مردم را با مديران و مسئولين مورد پيگيري قرار دهند و ضمن مشاركت در كمك به روند توسعه و پيشرفت جامعه به تحقق مطالبات مردم نيز كمك كنند.

وي با بيان اينكه كرمانشاه از قديم الايام مهد هنرمندان، پهلوانان و جوانمردي در كشور بوده و هست، تصريح كرد: اين سرمايه ها را بايد حفظ و به نسل هاي آينده منتقل كنيم تا آيندگان همچون مردمان امروز در جريان قرار بگيرند كه كرمانشاه مهد بسيار سرمايه ها و توانمندي هاي بسيار است.

نماينده عالي دولت در استان در ادامه سخنان خود با اشاره به تاثيرات بيماري كرونا بر سلامت و اقتصاد كشورها گفت: اين ويروس در تمامي كشورهاي جهان علاوه بر سلامت مردم اقتصاد را نيز تحت تاثير قرار داده، بطوريكه 15 درصد توليد ناخالص ملي كشورها از جمله كشور ايران را تحت الشعاع قرار داده و متاسفانه استان كرمانشاه هم از اين موضوع مستثني نيست.

استاندار كرمانشاه همچنين به اعمال تحريم هاي ظالمانه دشمنان طي سه سال گذشته در كشور ايران اسلامي اشاره كرد و بيان داشت: علاوه بر ويروس كرونا در يك سال گذشته با اعمال تحريم هاي بسيار ظالمانه آمريكا طي سه سال گذشته روبرو بوديم و استكبار جهاني تلاش كرد تا يك جنگ تمام عيار اقتصادي را عليه ايران تدارك ببيند و حتي دشمني ها را تا جايي پيش ببرند كه دارايي هاي ايران در ديگر كشور مسدود شود و اين ظلم آشكار و غير انساني بود كه نسبت به ايران اسلامي رواج دادند.

بازوند اقدامات و تلاش هاي انجام شده براي مقابله با ويروس كرونا در ايران با وجود تحريم هاي بسيار سخت از سوي دشمنان را بسيار قابل افتخار و اثربخش عنوان كرد و گفت: در حاليكه ايران اسلامي از سويي با ويروس كرونا و از سويي ديگر با تحريم هاي ظالمانه روبرو بود اما عملكردي قابل افتخار در مقابله با اين بيماري انجام داد و حتي در مقايسه با بسياري از كشورهاي جهان عملكرد قابل تحسين و افتخار آميزي را از خود به يادگار گذاشت.

وي با بيان اينكه هم اکنون هشت شهرستان کرمانشاه در وضعیت آبی و شش شهرستان در وضعیت زرد هستند و در مجموع وضعیت استان از حیث شیوع بیماری کرونا خطرناک است، ادامه داد: بايد با رعايت بيشتر شيوه نامه و پروتكل هاي بهداشتي مقابله جدي تري با ويروس كرونا داشته باشيم زيرا موج چهارم و كروناي انگليسي در كمين استان است و از امروز تمام مرزهاي استان را به منظور مقابله جدي تر با اين ويروس بسته ايم و تلاش كرده ايم كه يك كنترل جدي در مرزهاي استان صورت گيرد.

وي در پايان سخنان خود از هنرمندان خواست كه براي جلوگيري از شيوع موج چهارم كرونا به كمك همشريان و مردم استان بيايند و با آگاهي بخشي و اطلاع رساني مردم را بيش از پيش با خطرات ناشي از اين موج كه نسبت به موج هاي قبلي بسيار خطرناك تر است، آگاه نمايند.