نسخه آزمایشی
Menu

معاون وزیر کار:

مهندس بازوند در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، بسیار موفق بوده است

 مهندس علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور صبح یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای دو پروژه شرکت کاشی بیستون‌ و محورسازان زاگرس اظهار داشت: در استانی مانند کرمانشاه که نیازمند اشتغال‌زایی است، مهارت آموزی می‌تواند پایه اشتغال پایدار باشد.
 
وی افزود: سازمان فنی و حرفه ای به توسعه آن بخش از مشاغل حرفه ای که با جهت گیری های اقتصادی و توسعه‌ای این استان هسو و هماهنگ باشد، کمک می‌کند و تمام توان این مجموعه را در  مسیر ارتقای مهارت ها و توانمندی‌های نیروهای جوان و جویای کار به کار می‌‌گیرد.

معاون وزیر کار ادامه داد: افراد باید به شکلی آموزش داده شوند که با تکیه بر استعداد، قابلیت و نوآوری خود، علاوه بر خوداشتغالی، بتوانند جذب واحدهای تولیدی استان شوند و با ارتقای کیفی محصولات تولیدی، زمینه افزایش توان رقابتی این واحدها را فراهم کنند.

مهندس علی اوسط هاشمی با تاکید بر این نکته که استان کرمانشاه نیازمند یک جهش در عرصه اشتغال است در ادامه یادآور شد: خوشبختانه در حوزه اشتغال این اتفاق افتاده و استاندار کرمانشاه توانسته است در سخت‌ترین شرایط مالی کشور، 10 هزار میلیارد تومان سرمایه برای اجرای پروژه‌ها جذب کند که یک فرصت بی‌بدیل و ارزشمند برای ایجاد شغل‌های جدید فراهم کرده است.

 وی با تاکید بر لزوم مهارت آموزی به جوانان جویای کار افزود: باید همه ظرفیت ها را به کار گیریم تا دیگر هیچ نیروی کار فاقد مهارتی در استان وجود نداشته باشد و در گام بعدی این نیروی کار ماهر را به کشورهای همسایه بفرستیم.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در ادامه توسعه و تجهیر کارگاه ها و ایجاد دپارتمان های تخصصی منطبق با قابلیت های منطقه‌ای را از جمله دستآوردهای این سازمان دانست و گفت: تمرکز زدایی از امکانات ملی و سرازیر کردن آن‌ها به استان هایی که از پایه مهارتی ضعیف و نرخ بالای بیکاری برخوردارند از جمله ضرورت های برنامه های سازمان فنی و حرفه ای است.
 
وی در ادامه تاکید کرد: پشتیبانی از کارآفرینان توانمند بخش خصوصی و حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای مدیرانی مانند مهندس بازوند از وظایف این مجموعه است.

__
♻ روابط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمانشاه