نسخه آزمایشی
Menu

با گذشت۲روز از شروع ثبت‌نام:

70 کاندیدای انتخابات مجلس در کرمانشاه ثبت نام کردند/ ۶۰ مرد و ۱۰ زن


دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد که تا پایان دومین روز نام‌نویسی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۰ نفر در استان ثبت‌نام کردند.

به گزارش واحد خبر اداره كل روابط عمومي و اموربين الملل استانداري كرمانشاه بهرام سليماني در گفت و گويي با ايرنا اظهارداشت: دومین روز از نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۶ فرمانداری کرمانشاه، پاوه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین و سنقروکلیایی آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.
وی با اشاره به اینکه امروز ۲۶ نفر برای حضور در انتخابات نام نویسی کردند، افزود: تاکنون ۷۰ نفر در ۶ مرکز موجود در استان نام نویسی کردند که از این تعداد ۶۰ نفر مرد و ۱۰ نفر زن هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۴۲ نفر، حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباحانی هفت نفر، حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین پنج نفر، حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو چهار نفر، حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و اسلام آباد هفت نفر و حوزه انتخابیه سنقروکلایی پنج نفر نام نویسی اقدام کردند.
سلیمانی افزود: از این آمار ۱۲ نفر دارای مدرک دکترا، ۶ نفر دارای مدرک کارشناسی، یک نفر دارای تحصیلات حوزوی و مابقی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
وی یادآور شد: پنج نفر از افرادی که امروز نام نویسی کردند دارای سابقه نمایندگی هستند و ۲۲ نفر دیگر نیز سابقه داوطلبی برای حضور در انتخابات مجلس را دارند.
فرآیند رسمی انتخابات از ساعت هشت صبح امروز (یکشنبه) با دستور وزیر کشور در استان کرمانشاه کلید خورد.
زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.
فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.