نسخه آزمایشی
Menu

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه:

بدون سقف و محدودیت به واحد های تولیدی مناطق زلزله زده تسهیلات پرداخت خواهد شد


مهندس رحیمی در نشستی و‌یژه با مدیران دستگاه های اجرائی و بانک های عامل تسهیلات، سرعت در پرداخت تسهیلات به افراد و واحدهای مناطق زلزله زده، جهت پیشنهاد به شورای عالی اشتغال را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه، مهندس رضا رحیمی چهارشنبه شب در نشست ویژه بررسی نحوه اجرای شیوه نامه کمک به خسارت دیدگان ناشی از زلزله از محل صندوق توسعه ملی که تا ساعت ۲۱:۳۰  شب به طول انجامید اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد دستگاه های اجرای صندوق ضمانت صنایع کوچک، صنایع و تعاون ضمانت های لازم به منظور بهبود وضعیت دریافت تسهیلات واحد های تولیدی را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: به توجه به اهمیت تسریع در بازسازی مناطق زلزله زده بانک و دستگاه ها باید روند و پرداخت تسهیلات و صدور مجوزها را تسریع کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه یادآور شد: تضامین بانکی باید به میزان صد درصد اصل و سودی بانکی تسهیلات ارائه شده باشد.

به گفته مهندس رحیمی بر اساس مصوبات، سهم آورده طرحهای اقتصادی در مناطق زلزله زده بین صفر تا حداکثر ۱۰ درصد باشد.

وی تصریح کرد: لیست واحد های آسیب دیده از زلزله در مناطق زلزله زده هرچه زودتر و به منظور دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شود.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: تسهیلات مورد نظر باید در تمامی مناطق زلزله زده به کسانی که قصد ایجاد و بازسازی واحد های تولیدی دارند پرداخت شوند.

مهندس رحیمی ادامه داد: این تسهیلات فقط مختص به روستاها و مناطق صنعتی نیستند و شامل کل مناطق زلزله زده می شود.