نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

براي غلبه به چالش بيكاري به ريسك پذيري مديران نياز داريم/ ظرفيت هاي بسيار زيادي براي ايجاد اشتغال در بخش خدمات وجود دارد


استاندار كرمانشاه گفت: استان در تمامي حوزه ها به ويژه حوزه خدمات داراي شرايط بسيار مطلوبي است و ظرفيت هاي كرمانشاه به راحتي توان غلبه بر چالش هاي موجود به ويژه ابر چالش استان يعني بيكاري را دارند

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند امروز در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، اظهار داشت: استان كرمانشاه بيش از 120 هزار نفر بيكار دارد كه براي ايجاد اشتغال اين افراد بايد به دنبال معرفي ظرفيت هاي استان در بخش هاي مختلف با اعطاي تسهيلات به آنها باشيم.

وي با بيان اينكه امكان اشتغال افراد بيكار در دستگاه هاي دولتي وجود ندارد، تصريح كرد: در حال حاضر كارمندان دولت با احتساب معلمين و فرهنگيان حدود 63 هزار نفر است بنابراين چطور مي توان براي تمام بيكاران، شغل دولتي با توجه به وضعيت بودجه و ساختار كشور ايجاد كرد؟

استاندار كرمانشاه با تاكيد بر تبيين و تشريح شرايط موجود و امكان ايجاد اشتغال تنها در بخش هاي مختلف استان(كشاورزي، صنعت، معدن، خدمات و گردشگري) توسط مديران ادامه داد:  مديران وظيفه دارند كه با جوانان استان چه در مركز استان و چه در شهرستان ها صحبت كنند و از امكاني كه در حال حاضر با اعطاي تسهيلات براي ايجاد اشتغال وجود دارد توضيحات لازم را ارائه كنند.

مهندس بازوند گفت: مديران با توجه به مدارك و تحصيلات جوانان و فرصت هاي موجود مي توانند زمينه اشتغال آنها را در رشته هاي مختلف با اعطاي تسهيلات فراهم كنند زيرا ايجاد شغل دولتي ديگر ميسر نيست.

مقام عالي استان با اشاره به ظرفيت هاي بسيار بزرگ استان در حوزه هاي مختلف از جمله خدمات و گردشگري تاكيد كرد: ظرفيت هاي بزرگي در استان براي ايجاد اشتغال داريم كه با تشريح آنها مي توان گام هاي موثري براي رفع مشكل بيكاري برداشت كه اينها به ريسك پذيري و تلاش بيشتر مديران بستگي دارد.

وي در ادامه به ظوابط حاكم در مسير چالوس و احداث رستوراهاي بسيار زياد در اين مسير اشاره كرد و گفت: مديران ذيربط استان چرا نبايد در مسيرهاي استان به خصوص مسير اورامانات كه داراي جاذبيت هاي بسياري است نسبت به احداث رستوران و مجتمع هاي رفاهي اقدام كنند اما در مسير چالوس با توجه به شرايط بسيار محدودتر اقدام به توسعه رستوران ها شده است بنابراين مديران استان در كم توجهي و عدم ريسك پذيري براي ايجاد اشتغال مسئول هستند.

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه تنها چند دستگاه و اداره مسئول ايجاد اشتغال نيستند، اظهار داشت: براي احداث مجتمع ها و رستوران هاي بين راهي هم اداره پايانه ها و هم ميراث فرهنگي و گردشگري وظيفه دارند با تلاش و جديت نسبت به چنين رستوران هايي اقدام كنند زيرا توجه به ايجاد اشتغال در حوزه خدمات استان بسيار مهم و الزامي است.

مهندس بازوند بيشتر درخواست هاي مردمي از مديريت ارشد استان را ايجاد اشتغال عنوان كرد و گفت: چرا مديران از فرصت هاي موجود براي صحبت كردن با مردم به منظور توانمند ساختن آنها استفاده نمي كنند؟ زيرا كرمانشاه در تمامي حوزه ها داراي شرايط بسيار مطلوبي است و ظرفيت هاي موجودبه راحتي توان غلبه بر چالش هاي استان به ويژه ابر چالش استان يعني بيكاري را دارند.

وي ادامه داد: مديران بايد ريسك پذير باشند تا بتوانيم بر چالش بيكاري استان غلبه كنيم و اگر يك مدير نتواند با يك سرمايه گذار و كارآفرين صحبت كند چه انتظاري بايد براي ايجاد اشتغال داشته باشيم؟.

استاندار كرمانشاه همچنين با اشاره به پيگيري هاي يك سرمايه گذار براي احداث هتل فرودگاهي در كنار فرودگاه كرمانشاه گفت: چنيبن سرمايه گذاراني كه ميل به سرمايه گذاراني در استان داشته باشند، وجود دارند كه اجرايي و عملي شدن سرمايه هاي آنها براي تبديل شغل نياز به ريسك پذيري مديران در بخش هاي متخلف دارد.

 

وي در پايان سخنان خود از همه مديران استان خواست كه براي ايجاد اشتغال و رفع مشكل بيكاري با نهايت اهتمام و جديت با استفاده از ظرفيت هاي موجود تلاش كنند.