Menu

معاون استاندار:

مهارت آموزي نقش بسيار مهمي در كاهش نرخ بيكاري دارد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري گفت: مهارت آموزي نقش بسيار مهمي در كاهش نرخ بيكاري دارد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس رضا رحیمی در جلسه کارگروه مهارت آموزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهارداشت: بخشی از مهارت آموزی ها بدون شک توسط دانشگاه علمی کاربردی انجام می شود از این رو باید از ظرفیت های این دانشگاه به خوبی استفاده کرد.

وی افزود: اکنون فنی و حرفه ای مهمترین نقش را در بحث مهارت آموزی جوانان دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري اقدامات کمیته امداد به منظور گسترش مهارت های فنی و حرفه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: فعالیتی که کمیته امداد در زمینه توانمندی سازی افراد تحت پوشش و آموزش آنان انجام می دهد، بسیار ارزشمند است.

مهندس رحیمی عنوان کرد: در صورتی که مددجویان کمیته امداد با مهارت های لازم‌ برای کسب در امد آشنا شوند، علاوه بر ریشه کن کردن فقر آمار جوانان شاغل نیز افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه باید بیکاری را در کرمانشاه با مهارت آموزی ریشه کن کرد، گفت: باید مهارت آموزی را در مرحله اجرا با جدیت دنبال کنیم تا شاهد کاهش نرخ بیکاری باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري با اشاره به حساسیت های دولت در زمینه اشتغال ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در زمینه اشتغال فعال شویم باید با سرعت های جهشی عمل کنیم.

وی در رابطه با استارتاپ ها عنوان کرد:  پارک عمل و فناوری باید برگزاری استارت آپ ها را با جدیت دنبال کند تا این استارت اپ ها به ثمر بنشینند زيرا اين موضوع در كاهش نرخ بيكاري موثر است.

رحیمی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید آموزش های فنی و حرفه را جدی دنبال کند تا دیگر شاهد حضور استاد کارهای  غیربومی در استان نباشیم.

وی با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی اظهارداشت:  فصل به ثمر رسیدن باغ های زیتون نزدیک است لذا نباید اجازه دهیم که زیتون تولیدی در استان به صورت خام و فراوری از کرمانشاه خارج شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري با تاکید بر اهمیت ایجاد صنایع تبدیلی در ایجاد اشتغال گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و افزایش بهره وری به منظور ثروت آفرینی به معنی عمل کردن به توصیه های اقتصاد مقاوتی مقام معظم رهبری است.

مهندس رحیمی با بیان اینکه کرمانشاه استانی پراستعداد و ظرفيتي است، تاکید کرد: تا زمانی که مهارت آموزی و افزایش کیفیت آموزش جدی گرفته نشود نمی توانیم ثروت آفرینی کنیم.