نسخه آزمایشی

رنجبر فرماندار کرمانشاه :

زنگ خطر خروج کرمانشاه از وضعیت آبی کرونایی


فرماندار کرمانشاه وضعیت کرونایی شهرستان را شدیدا شکننده عنوان کرد و گفت: در آستانه خروج از وضعیت آبی کرونایی و قرار گرفتن در وضعیت زرد هستیم.

فضل الله رنجبر امروز(۲۸ بهمن) در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه عادی انگاری جامعه در خصوص کرونا شرایط را به سمت سخت شدن پیش می برد، اظهار کرد: وضعیت کرونایی کرمانشاه خیلی شکننده و نزدیک به خروج از وضعیت کرونایی آبی و زرد شدن دوباره است، لذا از مردم می خواهیم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

رنجبر با تاکید بر اینکه سلامت مردم شوخی بردار نیست، گفت: خواستار فعال شدن مجدد تیم های نظارتی برای مقابله با شیوع کرونا هستیم.

رنجبر به اصناف و ادارات برای تشدید نظارت های کرونایی اعلام آماده باش داد و گفت: اصناف باید گشت زنی ها را برای تذکر دادن در مورد ماسک زدن و رعایت پروتکل های بهداشتی به واحدهای صنفی بیشتر کرده و ادارات هم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند.

رنجبر با اشاره به تخلفات برخی تالارهای پذیرایی در مورد برگزاری مجالس با ظرفیت یک سوم، گفت: فعالیت تالارهای پذیرایی متخلف قابل قبول نیست و باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند، وگرنه  احتمال تعطیل کردن آنها برای مقابله با شیوع کرونا دور از انتظار نیست.

رنجبر با بیان اینکه هر نوع تجمع و دورهمی احتمال شیوع کرونا را تشدید می کند، گفت: وضعیت آرامستان کرمانشاه از حیث رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی خوب نیست و گزارش ها حاکی از تجمعات زیاد در آرامستان است که اگر این روال ادامه یابد، ناچار به بسته کردن دوباره دربهای آرامستان خواهیم شد.

رنجبر از شهرداری و مسئولین آرامستان کرمانشاه خواست تا از الان به فکر برگزاری جمعه آخر سال با رعایت پروتکل های بهداشتی باشند.

رنجبر همچنین شهرداری و سازمان میوه و مشاغل شهرداری را موظف به ساماندهی دستفروش ها و روزبازارها برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرد.

وی ادامه داد: سازمان صمت هم باید تدابیری اتخاد کند که توزیع کالاهای یارانه ای و تخفیفات فروشگاه های بزرگ منجر به تجمع مردم و صف های طولانی در سطح شهر نشود.

رنجبر با اشاره تداوم محدویت های تردد شبانه در شهر کرمانشاه، گفت: طرح محدودیت تردد شبانه  از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد اجرایی می شود و شهروندان مراقب باشند در صورت تردد احتمال جریمه شدن آنها وجود دارد.

رنجبر سپس با اشاره واگذار شدن صدور برگ تردد برای سفرهای خارج از استانی به پلیس راه گفت: فرمانداری دیگر هیچ مجوزی در این خصوص صادر نمی کند و پلیس راه نیز تنها برای افرادی که ماموریت اداری داشته و یا کسانی که برای کار یا موضوع بیماری آن هم مشروط به داشتن مدارک پزشکی، برگه تردد صادر می کند.اوقات شرعی
آب و هوا