نسخه آزمایشی

فرماندار کرمانشاه:

شهر یک میلیون نفری کرمانشاه جای کار زیادی در حوزه "تجارت الکترونیک" دارد

فرماندار کرمانشاه گفت: شهر یک میلیون نفری کرمانشاه جای کار زیادی در حوزه "تجارت الکترونیک" دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه شورای اشتغال شهرستان کرمانشاه که امروز(۲۲ اسفند) و با حضور معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه ۵۳ درصد جمعیت استان در شهرستان کرمانشاه زندگی می کنند، افزود: حل مشکلات شهرستان کرمانشاه نیازمند توجه بیشتر مسئولین است.
فرماندار کرمانشاه با اشاره به مغفول ماندن بخش خدمات و اقتصاد شهری در کرمانشاه، گفت: در کرمانشاه در بخش خدمات و اقتصاد شهری جای کار زیادی برای اشتغال زایی وجود دارد.
  وی با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه در حوزه تجارت الکترونیکی خیلی جای کار دارد، افزود: بستر بیشتری برای کار در این حوزه در شهر یک میلیونی کرمانشاه داریم.
فرماندار کرمانشاه سپس از حل مشکل اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید یاد کرد و افزود: افزایش تولید و سرمایه‌گذاری بیشتر کلید حل مشکل اشتغال است.
رنجبر با تأکید بر اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تصریح کرد: با تکیه بر حمایت از سرمایه گذاران می توان در راستای حل معضل اشتغال گام برداشت.
وی با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذاران باید در جهت روان سازی کارهای آنها انجام شود، گفت: هرچه از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم، باز هم کم است.
رنجبر با اشاره به راه اندازی دفتر حمایت از سرمایه گذاری و تولید در فرمانداری کرمانشاه افزود:  سرمایه گذاران با  طرح های بالای یک میلیارد تومان سرمایه گذاری را جدا کرده و به خاطر اشتغال پایداری که ایجاد می کنند به صورت جداگانه و مرحله به مرحله پیگیری و رصد می کنیم.
فرماندار کرمانشاه اشاره ای هم به تهیه سند اشتغال شهرستان کرمانشاه داشت و آن را تعهد برای اشتغال عنوان و پیشنهاد کرد: بر اساس ظرفیت های هر شهر نسبت به ایجاد پروژه های اشتغالزا در آن شهر اقدام شود.
فرماندار کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به تخصیص تسهیلات روستایی و عشایری در حوزه شهرستان کرمانشاه داشت و افزود: ۸۱۶ طرح با رقمی بالغ بر ۳۵۷ میلیارد تومان و اشتغالزایی 4162 نفر در حوزه شهرستان کرمانشاه پیش پذیرش شده که تاکنون ۱۵۲ طرح با ۷۵ میلیارد و 
۶۰۰ میلیون تومان و اشتغال زایی 710 نفر  موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند که بیشترین سهم این تسهیلات مربوط به بخش کشاورزی است.
رنجبر با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای زلزله زدگان حوزه شهرستان کرمانشاه ( بخش‌های ماهیدشت و کوزران) افزود: برای پرداخت 
 این تسهیلات نیز ۵۱۹ طرح با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به اشتغال‌زایی هزار و ۸۱۷ نفر پیش پذیرش شده که تسهیلات حدود ۱۰۰ طرح  با هشت میلیارد تومان اعتبار و ۱۴۹ فرصت شغلی پرداخت شده است.

 اوقات شرعی
آب و هوا