نسخه آزمایشی

رنجبر فرماندار کرمانشاه:

کار بررسی 95 واحد آسیب دیده کرناچی انجام شده است


فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه درصدد هستیم با حمایت استاندار کرمانشاه، آسیب دیدگان و سیل زدگان شهرک کرناچی در مکان مناسب تری ساکن شوند از بررسی نهایی پرونده 95 واحد آسیب دیده در این شهرک خبر داد و گفت: از این تعداد 14 واحد احداثی است.

فضل الله رنجبر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: منازل نزدیک به 38 خانوار از ساکنان این منطقه هنوز با معضل آبگرفتگی روبه رو است که در محل ورزشگاه اداره کار رودکی اسکان یافته اند.
وی با بیان اینکه کمیته های برآورد خسارت نیز در قالب اکیپپ هایی، در حال فعالیت هستند، یادآور شد، 15 واحد آسیب دیده تعمیری است.
رنجبر با بیان اینکه منازل آسیب دیده شهرک کرناچی به 2 دسته تقسیم می شوند، ادامه داد: یک بخش منازلی هستند که ساکنان آن به پیام ها و هشدارها اهمیت داده و منازل را تخلیه کرده اند که در این مقوله تنها به واحدهای مسکونی خسارت وارد شده است.
فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: بخش دیگر که اندک هستند، ساکنانی می باشند که علاوه بر منزل مسکونی، وسایل زندگی آنان خسارات دیده که پرونده های آنان برای اجرای دستورالعمل های مرکزی در دست تکمیل است.
رنجبر ادامه داد: باتوجه به دستور و تاکید استاندار کرمانشاه درصدد هستیم تا دیگر ساخت و سازهای جدید و حتی قدیم در حوالی رودخانه ها صورت نگیرد و می خواهیم منازلی که به زیرآب رفته و یا به دلیل آبگرفتگی آسیب دیده در مکان دیگری احداث شود.
حدود 250 واحد مسکونی شهرک کرناچی بدون مجوز قانونی و چند متر پایین‌تر از سایر ساختمان‌های شهرک در بستر رودخانه قره‌سو ساخته شده‌اند؛ کم‌آبی و سربه ‌زیری چندین ساله قره‌سو این گمان را ایجاد کرده بود که حاشیه رود می‌تواند جای امنی‌ برای زندگی باشد.
کرناچی شهرکی تازه تاسیس در خروجی شهر کرمانشاه به سمت استان کردستان است که توسعه ساخت و سازها، روستاهای این منطقه را به هم دوخته و به شهر متصل کرده است.اوقات شرعی
آب و هوا