نسخه آزمایشی

فرماندار کرمانشاه:

کرمانشاه باید به یک مقصد گردشگری تبدیل شود


فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه باید ماندگاری مسافر در کرمانشاه افزایش یابد، افزود: همه باید تلاش کنیم تا کرمانشاه به یک مقصد گردشگری تبدیل شود.

فضل اله رنجبر روز یکشنبه در جلسه ستاد خدمات سفر ویژه نوروز 98 که در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، از میزبانی کرمانشاه برای اجرای آیین های ملی در قالب جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» به عنوان یک فرصت برای معرفی این دیار باستانی و جذب بیشتر گردشگر یاد کرد و افزود: استان کرمانشاه با داشتن چهار هزار و 400 اثر تاریخی دارای مناطق تاریخی و باستانی ویژه ای همچون تاق بستان، تکیه معاون الملک، بیستون و غیره است که هرکدام می تواند به فرصتی برای جذب بیشتر گردشگر و سایر خدمات گردشگری تبدیل شود.
رنجبر اضافه کرد: علاوه بر ظرفیت هتل ها، مهمان پذیرها، هتل آپارتمان ها و خانه مسافر که بیش از یک هزار و 700 تخت را شامل می شود 70 واحد آموزشی با بیش از 630 اتاق تدارک دیده شده است.
رنجبر افزود: علاوه براین به این دلیل که در شرایط خاص و ویژه بتوانیم پاسخگوی نیاز مسافران باشیم 30 واحد آموزشی و 100 کلاس هم به عنوان رزو از سوی نواحی سه گانه آموزش شهرستان کرمانشاه به ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان معرفی شده است.
فرماندار کرمانشاه یادآور شد، همچنین ظرفیتی با برپایی 100 تخته چادر درخصوص اسکان مسافران نوروزی در سه بوستان شبدیز، شاهد و شرقی تاق بستان تدارک دیده شده است.

**برپایی سفره هفت سین در هشت نقطه شهر
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی ویژه نوروز از برپایی 70 تخته سیاه چادر با عرضه محصولات بومی در این نمایشگاه خبر داد و این اقدام فرهنگی را در جذب مسافران نوروزی تاثیرگذار دانست.
رنجبر افزود: همچنین شهرداری، هشت نقطه را برای برپایی سفره هفت سین درنظر گرفته و برای زیباسازی برخی محلات، المان ها و نورپردازی های زیبایی را تدارک دیده است.
وی از برگزاری جشنواره عکس، جشنواره های بومی محلی و غیره به عنوان دیگر برنامه های ویژه برای نوروز امسال یاد کرد و افزود: زمینه اسکان مسافر در مراکز و بخش ها تدارک دیده شده و ادارات متعدد و مرتبط، شیفت های کاری اداری خواهند داشت و به صورت بدون وقفه به خدمت رسانی می پردازند.
فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه دستگاه های خودپرداز (ای.تی.ام) بانک ها باید در ایام تعطیلات دارای پول و بودجه کافی باشند، ادامه داد: ستاد مدیریت خدمات سفر در شهرستان کرمانشاه راه اندازی شده و متشکل از پنج اکیپ مرکز بهداشت، شهرداری، نیروی انتظامی، شهرداری و تعزیرات به منظور بازدید از مراکز صنفی است.
وی در پایان به آمادگی کامل پلیس و پلیس راه در برقراری امنیت در شهرها و مسیر راه ها نیز اشاره کرد.اوقات شرعی
آب و هوا