نسخه آزمایشی

رنجبر فرماندار کرمانشاه :

گاوداری ۶۰۰۰ راسی ماهیدشت افتتاح شد


گاوداری شش هزار راسی ماهیدشت استان کرمانشاه به صورت همزمان با پنج پروژه بزرگ دامپروری بنیاد مستضعفان افتتاح شد.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، امروز(23 دی) در آئین افتتاح همزمان پروژه های دامپروری بنیاد مستضعفان که از طریق ویدئو کنفرانس توسط  پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان صورت گرفت، با بیان اینکه این پروژه با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در کرمانشاه احداث شده، اظهار کرد: اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از این پروژه  ۱۴۰ میلیارد تومان است.

خوش اقبال با بیان اینکه این پروژه زمینه  اشتغال ۴۲۵ نفر را فراهم کرده، ابراز امیدواری کرد: افتتاح این پروژه بتواند بخشی از مشکل اشتغال استان را برطرف کند.

وی با اشاره به تلاش مسئولین استان و در راس آنها استاندار کرمانشاه برای جذب سرمایه گذاران، اظهار کرد: امیدواریم افتتاح این پروژه فتح بابی برای توسعه پروژه های اینچنینی در استان کرمانشاه باشد.

محمدعلی رودباری مدیرعامل شرکت شیر و دام ماهیدشت  هم در این مراسم با بیان اینکه گاوداری شش هزار راسی ماهیدشت درزمینی به مساحت ۵۰ هکتار احداث شده، گفت: با افتتاح این پروژه  سالانه ۳۷ هزار تن شیر، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن خوراک دام و ۵۰۰ تن گوشت به تولیدات کشور اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: این واحد به امکانات روز دنیا مثل دستگاه شیردوشی هوشمند مجهز است و با سه هدف راهبردی افزایش تولید شیر و گوشت، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و توسعه آموزش تخصصی نیروها در استان کرمانشاه احداث شده است.

امروز(23 دی) پروژه های دامپروری بنیاد مستضعفان شامل دو پروژه در اصفهان و پروژه هایی در استانهای کردستان، مرکزی و کرمانشاه به صورت همزمان و با حضور رئیس بنیاد مستضعفان در شهر قروه استان کردستان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شدند.اوقات شرعی
آب و هوا