نسخه آزمایشیچشمه شفا بخش ریزه

چشمه شفا بخش ریزه نامی که برای همشهریان ثلاث باباجانی بسیار آشنا و شفا بخش سنگ کلیه  میباشد

در اینجا میخواهیم بیوگرافی و شناخت کاملی از این موهبت الهی داشته باشیم .

چشمه ریزه در ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان کرمانشاه در جوار کوههای سر به فلک کشیده شهرستان ثلاث باباجانی واقع شده است از لحاظ جغرافیایی یک منطقه معتدل کوهستانی به حساب میاید و فاصله آن تا مرکز شهرستان ثلاث باباجانی ۲۰ کیلومتر است.

کروکی اصلی این منطقه بدین صورت است : اگر در مسیر فی ما بین شهرستان جوانرود به ثلاث باباجانی حرکت کنیم بعد از طی مسیر تقریبا 30کیلومتر به دوراهی میرآباد خواهیم رسید و بعد از سیر۵۰۰ متری به  روستای خمگران خواهیم رسید که در این مسیر  جاده فرعی به سمت راست جدا خواهد شدوبعداز عبور از چندین روستا از جمله حشمر و طی فاصله ۴ کیلومتر جاده آسفالت دوباره در فرعی به سمت راست که جدا میشود وبه طول ۵ کیلومتر جاده شن ریزی تا خود چشمه ریزه خواهیم داشت.

چشمه ریزه در نطقه ای واقع شده است که در مسیر خود آبادی های زیادی را در بر میگرد و طبق روایات این چشمه نظر گاه (( شیخ عبدالقادر گیلانی )) است و به همین خاطر مریضان کلیوی میبایستی برای رفتن به نظر گاه ایشان از کوه روبروی چشمه بالا بروند .

چشمه ریزه خواص درمانی دارد و مهم ترین خاصه آن خلاص شدن از سنگ کلیه است به این صورت که به هنگام ورود به محوطه مریض از آب چشمه را مینوشد و بعد از کمی استراحت مسیر نطرگاه را در پیش گرفته تا به بالای کوه ( نظرگاه ) برسد در انجا هم بعد از استراحتی کوتاه راه پس را در پیش بگیرند .

در اینجا لازم نمیبینیم که افراد را ملزم به رعایت قوائد و مقررات بداریم اما هر کس به قصد زیارت و شفای عاجل به انجا میرود حتما خلوص نیت و اعتقاد به سببهای دنیوی را فراموش نکند باشد که خداوند همه انسانها را در جوار رحمت خود قرار دهد و شفای دردمندان را همان طور که در قرآن امده است خود عطا کندفرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای ثلاث باباجانی