با حضور فرماندار سرپلذهاب و قائم مقام مدیر کل بانک مرکزی سامان صورت گرفت:

آیین افتتاح مدرسه ۹ کلاسه رحمان در سرپل ذهاب


آیین افتتاح مدرسه ۹ کلاسه رحمان با حضور قائم مقام مدیر کل بانک مرکزی سامان، فرماندار سرپلذهاب و آموزش پرورش شهرستان،دانش آموزان ،مربیان و اولیای دانش آموزان در محل ساختمان جدیدالحداث مدرسه رحمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب، فرماندار سرپل ذهاب دراین مراسم گفت: در اثر زلزله سال 96در شهرستان سرپل ذهاب 32باب مدرسه تخریب شد که با همت خیرین و دولت حوزه بازسازی توسعه یافت و امروزه 57مدرسه در حال بازسازی و یا به اتمام بازسازی رسیده اند.

 

محبت جمالی نیا گفت: بازسازی مدارس در سرپل ذهاب با اهداف ده ساله آینده و افزایش سرانه آموزشی صورت گرفته و روند آموزشی روند تاثیرگذار و حائزاهمیت است.

 

وی تصریح کرد: در مجموع 36هزارواحد آسیب دیده در شهرستان در زلزله برجای ماند که درمجموع شهر و روستا 13هزارو500واحد تخریبی بازسازی شده و 18هزار و 486واحد تعمیری در شهر  و روستا به پایان تعمیرات خود رسیده اند.

 

وی به تسهیلات تکمیلی واحدهای نیمه کاره در شهرستان اشاره کرد و گفت: بعلت تورم و مشکلات اقتصادی و تحریم ها واحدهای در شهرستان هنوز تکمیل نشده اند که برای تسریع در روند بازسازی تسهیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تراکم ساختمانی در شهرستان از 1و2دهم به 3و8دهم رسیده است گفت: قبل از زلزله 10هزار و 809واحد در204روستای سرپل ذهخاب به 12هزار و 933واحد رسیده است و این بیانگر پیشرفت ساخت و ساز 20درصدی می باشد.

 

در ادامه رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب ضمن تقدیر و تشکر ازخیرین مدرسه سازو اداره نوسازی مدارس استان گفت: در راستای این اقدام های خداپسندانه در بازسازی مدارس  به یکی از مولفه های آموزش و پرورش توجه ویژه شده و زمینه سازی برای فراگیری علم ودانش برای جامعه بشری فراهم شده است .

  عضوهیئت مدیره بانک مرکزی سامان نیز در این مراسم گفت: بانک سامان با تشکیل صندوق خیریه در سال 89 در زمان وقایع بلایا و مصیبت های طبیعی پیشتاز و پیشگام بوده و خدماتی برای مردم ارائه می دهد.

 

نعمتی افزود: از سال 89تاکنون بانک سامان 7 مدرسه دراستان های مختلف ساخته و بالغ بر5هزار مترفضای آموزشی با 39کلاس درسی آماده کرده و در مجموع 12هزار مترمربع زمین و محوطه سازی انجام داده است.

 

وی تصریح کرد: بانک سامان بعد از وقوع حادثه زلزله سال 96 بلافاصله در منطقه حضور پیدا کرد و برای دانش آموزان سرمایه های ملی این منطقه تا حد زیادی کارکرده است، من جمله تخصیص 17میلیارد ریال اعتبار هزینه ساخت و ساز مدرسه رحمان در سرپل ذهاب و 10میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت های ساختمان فوریت های پزشکی این شهرستان تخصیص داده است.

 اوقات شرعی
آب و هوا