نسخه آزمایشی

نماینده عالی دولت در شهرستان سرپلذهاب؛

استفاده از معابر و اماکن عمومی حق همه شهروندان است / مردم کانکس های خودرا به محلات غیر عمومی و کنار واحدهای نیمه کاره خود انتقال دهند


فرماندار سرپلذهاب گفت : استفاده از معابر و اماکن عمومی حق همه شهروندان است ولذا مردم باید کانکس های اسکان موقت خودرا به محلات غیر عمومی و کنار واحدهای نیمه کاره خود انتقال دهند تا اماکن ومعابر عمومی برای استفاده عموم بازسازی شوند.

فرماندار سرپلذهاب  در خصوص حواشی ایجاد شده در شهرستان گفت: فقط در شهر سرپلذهاب بیش از ۱۷ هزار واحد تعمیری و تخریبی به اتمام رسیده و بهره برداری از آنها صورت گرفته است وتعداد دیگری از واحدهای مسکونی با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال انجام است . وی افزود: با وجود اتمام کار بازسازی بسیاری از واحدهای آسیب‌دیده شهر اما باز هم کمپ های اسکان موقت در چند نقطه مختلف از سطح شهر با تمامی امکانات فعال بوده و مردم کانکس نشین در آن سکونت دارند.


 ایشان با بیان اینکه استفاده از اماکن تفریحی و معابر عمومی شهر حق همه شهروندان می باشد اذعان داشت :  معابر عمومی، اماکن تفریحی و بسیاری از فضاهای سبز شهر در روزهای پس از زلزله به کمپ های اسکان موقت تبدیل شد و با گذشت نزدیک به دو سال از زلزله بیشتر این اماکن با توجه به مطالبه عمومی مردم و  برنامه ریزی مسئولین استانی وشهرستانی و مشارکت مردم  با اخطار قبلی شهرداری و  آماده کردن وسایل حمل و نقل رایگان و برنامه ریزی برای جانمایی آنها در کمپ های اسکان موقت موجود پاکسازی شده و برای استفاده عموم مردم توسط شهرداری بازسازی شده است.

 فرماندار شهرستان تصریح کرد: تیم مشترک ساماندهی کمپ های اسکان موقت با مدیریت شهرداری  هیچ وقت با استفاده از زور و تطمیع هیچ خانواده ای را مجبور به جمع کردن کانکس خود نکرده و کسانی که واحدهای آنها هنوز تکمیل نشده می توانند همچنان در کانکس زندگی کرده و کانکس خودرابرای جانمایی مناسب به مکانی غیر عمومی و یا درکنار واحد نیمه کاره خود انتقال داده و از خدمات رایگان حمل و نقل و آب و برق استفاده کنند .

 

وی ادامه داد : یکی از مکان های عمومی که باید طبق برنامه مسئولان استانی و شهرستانی از کانکس های اسکان موقت پاکسازی گردد مجموعه فضای سبز کنار میدان بار است که ساکنین آن باتوجه به اخطارهای مکرر شهرداری و تبلیغات انجام گرفته و اطلاع رسانی از طریق نصب بنر به آن بی توجه بوده و از جابجایی کانکس خود از آن مکان عمومی جهت استفاده مردم امتناع و خودداری کردد بودند که تیم مشترک ساماندهی شهرستان با حکم قضایی جهت قطع برق و آب این محل ورود کرده ولی با اعتراض اهالی مواجه شدند .

این مقام مسئول اذعان داشت: با درخواست مهلت  ساکنین کانکس های  در این محل موافقت بعمل آمد تا در فرصت مناسب کانکسهای خودرا جمع‌آوری وآنرا به مکانی غیرعمومی جابجا نماینداوقات شرعی
آب و هوا