نسخه آزمایشیاطفاء آتش سوزی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان و مناطق حومه شهرستان با مدیریت میدانی فرماندار شهرستان مهندس جمالی نیا


مهندس جمالی نیا گفت: آتش سوزی ایجاد شده در روستاهای بخش مرکزی شهرستان در مجموع 100 هکتار از پسماندهای مزارع کشاورزی(جار) و 30 درصد از 40 هکتار، منابع طبیعی را طعمه حریق کرد.

مهندس جمالی نیا گفت: آتش سوزی ایجاد شده در روستاهای بخش مرکزی شهرستان در مجموع 100 هکتار از پسماندهای مزارع کشاورزی(جار) و 30 درصد از 40 هکتار، منابع طبیعی را طعمه حریق کرد.

 

وی افزود : اولین آتش سوزی ایجاد شده در دهستان سرقلعه و جگیران بود که آتش سوزی در روستاهای کشور عراق ایجاد شده ودراثر وزش باد به منابع طبیعی ومزارع کشاورزی داخل کشور سرایت کرده بود.

 

فرماندار شهرستان تصریح کرد : این آتش سوزی در مزارع کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی مناطقی از بخش مرکزی شامل تیله کوه ، هوان ، ترشابه ، میان قپی و بیشکان رخ داده است.

 

ایشان بابیان اینکه آتش سوزی دوم در مناطقی از حومه شهرستان ایجاد شده ادامه داد : پسماندهای کشاورزی مزارع گندم مناطق قره بلاغ،پاونار، قلعه گبری، زعفران و حدفاصل بین مسکن مهر تا چهارراه قره بلاغ در این آتش سوزی طعمه حریق شد.

 

مهندس جمالی نیا اظهارداشت : دراین آتش سوزی که به دلیل وزش تند باد کترل و اطفاء آن دشوار شده بود پس از 5ساعت تلاش مداوم ستاد مدیریت بحران، نیروهای امدادی،شهرداری،هلال احمر،آتش نشانی و نیروهای بومی مردمی در ساعت 5 بامداد امروز کنترل و مهار شده و اطفاء گردید.

 

در پایان مهندس جمالی نیا از مردم خواست که از آتش زدن پس ماندهای مزاع کشاورزی خودداری کنند تا باعث بروز این چنین مشکلاتی برای منابع طبیعی و دیگر کشاورزان نشوند.

 

 اوقات شرعی
آب و هوا