نسخه آزمایشی

معاون سیاسی فرماندار سرپلذهاب :

افتتاح مدرسه 3 کلاسه روستای کلاه مال توسط ایرانیان خیر مقیم کانادا در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب


پیرکرمی در آئین افتتاح مدرسه 3 کلاسه روستای کلاه مال اظهارداشت : سرپل ذهاب در طول تاریخ خود چندین بار از حوادث مختلف آسیب دیده وواحدهای آموزشی آن تخریب شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ؛ پیرکرمی در آئین افتتاح مدرسه 3 کلاسه روستای کلاه مال اظهارداشت : سرپل ذهاب در طول تاریخ خود چندین بار از حوادث مختلف آسیب دیده وواحدهای آموزشی آن تخریب شده است.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان تصریح کرد : زلزله یال ۱۳۹۶ بیس از ۱۱ هزار واحد تخریبی را برای شهرستان به بار آورد وبازسازی آن خصوصا در بخش مدارس نیازمند جهاد همگانی بود که خوشبختانه هم دولت وهم مردم دست به دست هم داده و به یاری زلزله زدگان شتافتند.

وی ادامه داد : خیرین مدرسه ساز نقش مهمی در بازسازی و ساخت واحدهای آموزشی تخریب شده شهرستان داشتند که قابل تقدیر است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان درادامه این مراسم اظهارداشت  : هرکس کارخیری انجام دهد خداوند پاداش آنرا خواهد داد.

ایرانیان خیر مقیم کانادا در اقدامی خیرخواهانه یک باب واحد آموزشی را دریکی از روستاهای مرزی و محروم و زلزله زده بنا کردند ک جای تقدیر دارد.

 وی افزود : فرهنگیان شهرستان در در روزهای ابتدایی پس از زلزله در حالیکه خود آنها در جمع زلزله زدگان و آسیب دیدگان بودند اما هیچ وقت در سنگر تعلیم و تربیت را به آن کرده و در کمتر از دو هفته از وقوع زلزله مدارس و فعالیتهای آموزشی را با کمترین امکانات موجود از سر گرفتند.

ایشان بابیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بهترین نقشه راه برای رسیدن نظام تعلیم وتربیت به اهداف عالیه آن است افزود : مهمترین بند سند تحول بنیادین حفظ و ارتباء مشارکت واقفین و خیرین در امر مدرسه سازی است که نشان می دهد خیرین چه نقش مهمی در تربیت و تعالی فرزندان این مرز و بوم دارند.

 

مدرسه سه کلاسه کلاه مال با اعتباری بالغ بر۶ میلیاردربال توسط ایرانیان خیر مقیم کانادا در روستای زلزله زده کلاه مال ساخته شده که صبح امروز با حضور معاون سیاسی فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، بخسدار قلعه شاهین، نماینده خیرین و جمعی از مدیران دولتی شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.اوقات شرعی
آب و هوا