نسخه آزمایشی

فرماندار سرپلذهاب؛

افزایش تسهیلات ساخت وساز واحدهای احداثی شهری پس از ماهها تلاش و پیگیری فرمانداری / تسهیلات فقط مختص شهرستان سرپلذهاب است


فرماندار از افزایش تسهیلات ساخت وساز واحدهای احداثی شهری پس از ماهها تلاش و پیگیری فرمانداری خبرداد وگفت : تسهیلات افزایشی ساخت وساز واحدهای احداثی فقط مختص شهرستان سرپلذهاب است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب؛مهندس جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب اظهارداشت : فرمانداری در طول چند ماه گذشته باتوجه به تورم و گرانی بوجود آمده در بازار و کاهش بیش از حد قدرت خرید زلزله زدگان و افزایش قیمت تمام شده واحدمسکونی مکاتبات و پیگیریهای بسیاری از طریق استاندار و بنیاد مسکن و مسئولین کشوری انجام داد .

وی افزود : افزایش سقف تسهیلات ساخت وساز واحدهای مسکونی تخریبی مهمترین وبزرگترین خواسته و مطالبه مردم بود که در نامه های کتبی و ملاقاتهای حضوری ازسوی مردم به فرمانداری عنوان می شد لذا انعکاس این مطالبه به استانداری و پیگیری آن ازطریق بنیاد مسکن، استاندار و مسئولین کشوری در دستورکار قرارگرفت.

ایشان بابیان اینکه تلاشها بعداز دوماه جواب داد داد اذعان کرد : درخواست ما از استاندار و مسئولین کشوری در همان ابتدا و بعداز چند هفته به نتیجه نشست و موافقهای کتبی از سوی مسئولین مختلف دراین رابطه به فرمانداری ارسال شد اما به دلیل اینکه هنوز اعتبار آن تخصیص نیافته بود از رسانه ای شدن آن جلوگیری گردید.

نماینده عالی دولت در شهرستان عنوان داشت : اعتبارلازم برای پرداخت تسهیلات بازسازی به زلزله زدگان در هفته گذشته از محل اعتبارات باقیمانده تعهدات مناطق زلزله زده تامین و به بنیاد مسکن برای اجرا ابلاغ گردید تا به مردم واگذار شود .

جمالی نیا تصریح کرد : این اعتبارات در قالب تسهیلات بدون سود در اختیار زلزله زدگان قرار خواهد گرفت تا واحدهای احداثی نیمه کاره خودرا هرچه سریعتر تکمیل کرده و شهر سرپلذهاب از این وضعیت خارج شده و اسکلتهای فلزی به ساختمانهای مقاوم وزیبا تبدیل شود.

وی افزود : این تسهیلات فقط مختص مالکین واحدهای زلزله زده تخریبی شهری بوده و درهفته جاری جزئیات پرداخت آن در جلسه با بنیاد مسکن و ستادبازسازی استان بررسی خواهد شد.اوقات شرعی
آب و هوا